امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۶

ادامه تظاهرات ضدآمریکایی پاکستانی‌ها در اعتراض به ترور سردار سلیمانی

خرداد: هزاران نفر از مسلمانان پاکستانی و حامیان محور مقاومت در پانزدهمین روز از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و همرزمان وی، سومین یکشنبه خود را نیز با حضور در تظاهرات گسترده ضدآمریکایی گذارنده و در محکومیت سیاست های ضدبشری ترامپ شعار مرگ بر آمریکا سردادند.

ادامه تظاهرات ضدآمریکایی پاکستانی‌ها در اعتراض به ترور سردار سلیمانی

از زمان شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در حمله تروریستی رژیم آمریکا در خاک عراق، روزهای جمعه و یکشنبه در شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام آباد پایتخت این کشور به برگزاری تجمع همبستگی با محور مقاومت و تظاهرات ضدآمریکایی اختصاص یافت.

بر همین اساس امروز (یکشنبه) هزاران نفر از حامیان جبهه مقاومت، فعالان سیاسی، مذهبی و اجتماعی، دانشجویان و مسئولان احزاب مختلف تحت مجمع وحدت اسلامی از میدان "آبپاره" به سمت سفارت آمریکا در داخل منطقه دیپلماتیک راهپیمایی را آغاز کردند.

این راهپیمایی قرار بود تا محل سفارت آمریکا پیش برود اما به دلیل ملاحظات امنیتی، تظاهرکنندگان خود را به میدان اول منتهی به منطقه دیپلماتیک رسانده و سپس تجمع کردند.


به رغم ابلاغ قانون ویژه ۱۴۴ که طی آن تجمع بالای پنج نفر در شهر اسلام آباد و برگزاری هرگونه راهپیمایی و تظاهرات ممنوع می باشد، راهپیمایی ضدآمریکایی به صورت مسالمت آمیز برگزار شد.

آنان با در دست داشتن پلاکاردهای حاوی شعارهای ضدآمریکایی، اقدام نیروهای تروریستی رژیم ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را محکوم کردند. آنان تابوت نمادین آمریکا و اسرائیل و همچنین پرچم این رژیم ها را به آتش کشیدند.

روسای احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان از جمله مجلس وحدت مسلمین، سازمان دانشجویان امامیه، نهضت بیداری امت مصطفی (ص) و برخی دیگر از نهادهای مردمی با حضور پرشور در این راهپیمایی، خواستار خروج نیروهای استکباری از جمله آمریکا از منطقه شدند.

دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان به عنوان سخنران اصلی این گردهمایی گفت: تهاجم آمریکایی ها در منطقه و نقض آشکار حاکمیت ها کشورها امنیت منطقه و جهان را به خطر انداخته است به همین دلیل ملت ها و دولت های منطقه نباید در برابر تحرکات شیطانی و ضدبشری ترامپ و ارتش تروریستی آمریکا ساکت بمانند.

وی با ادای احترام به مقام والای شهدای مقاومت به ویژه سردار سلیمانی و همرزمان شهید وی، افزود: فرمانده شهید نیروی قدس محدود به یک جامعه و یا یک مذهب نبود بلکه وی الگوی درخشان و قهرمان تمامی ملت های منطقه شناخته می شد.


دیگر شخصیت های سیاسی و مذهبی پاکستان در این تجمع از رویکرد خردمندانه جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از ملت های مظلوم در منطقه و پاسخ کوبنده اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عملیات تروریستی آمریکا قدردانی کردند.

آنان خطاب به سفیر آمریکا در پاکستان، از وی خواستند تا مراتب اعتراض و خشم ملت پاکستان را به اطلاع کاخ سفید، پنتاگون و وزارت خارجه دولت ترامپ برساند و به آنان بگوید که پاکستانی ها نیز در کنار سایر ملت های مظلوم در منطقه در کنار جبهه مقاومت ایستادگی کرده و راه شهدای بلند مرتبه را ادامه خواهند داد.

علامه جعفری نیز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما از مردم آمریکا متنفر نیستیم بلکه خشم و نفرت ما نسبت به اقدامات ضدبشری و جنایاتی است دولت آمریکا علیه سایر کشورها و ملت های آنان مرتکب شده است.

وی از شورای امنیت سازمان ملل خواستار برخورد با اقدامات دولت ترامپ که مغایر با قوانین بین المللی، شد و تاکید کرد که آمریکا باید به جرم جنایت اخیر محکوم شود.

انبوهی از نیروهای پلیس، یگان ضدشورش و مسئولان انتظامی پایتخت پاکستان با حضور در میدان منتهی به منطقه دیپلماتیک، در حالت آماده باش بسر برده و اجازه حرکت تظاهرکنندگان به سمت منطقه دیپلماتیک را ندادند.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی