امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۸۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸

رایزنی حکیم با گروه های سیاسی عراق درباره تشکیل دولت جدید

خرداد: سید «عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدارهای جداگانه با حیدر العبادی، رئیس ائتلاف نصر، نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون و هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح درباره موضوع نخست‌وزیر آینده و مطالبات تظاهرات کنندگان رایزنی کرد.

به گزارش خرداد، در این دیدارها که روز دوشنبه در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، طرفین در مورد پرونده نخست‌وزیر دولت انتقالی، مطالبات تظاهرات‌کنندگان و تحولات داخلی و منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حکیم در دیدار با العامری ضمن تاکید بر لزوم حفظ حاکمیت ملی عراق، به رایزنی درباره نیاز مبرم کشور به تصمیم‌گیری ملی در مرحله کنونی پرداخت و اعلام کرد این تصمیم‌گیری باید برخاسته از منافع عراق باشد.

رهبر جریان حکمت ملی همچنین بر لزوم عملی کردن مطالبات به حق تظاهرات‌کنندگان در انتخاب شخصیتی مستقل برای نخست‌وزیری عراق در مرحله آتی و بازگرداندن اقتدار دولت و اعمال قانون و نیز اهمیت بسترسازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام تاکید کرد.

طرفین در پایان بر لزوم توجه به فعالیت هسته‌های خفته داعش و تداوم تلاش‌ها برای مقابله با این گروه تروریستی تا نابودی کامل آن در راستای حفظ دستاورهای امنیتی که با فداکاری همه مردم عراق حاصل شده است، تاکید کردند.

حکیم همچنین در دیدار با العبادی تاکید کرد که دولت جدید باید متناسب با چالش‌های کشور و بر اساس نقشه راهی که مرجعیت عالی شیعه تعیین کرده است، تشکیل شود.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین در دیدار با نوری المالکی با تاکید بر لزوم پرهیز از انتخاب نامزد بحث‌برانگیز، بر اهمیت انتخاب شخصیتی مستقل، دارای سابقه کاری سالم و توانا به اداره کشور در مرحله آتی و بسترسازی برای برگزاری انتخابات زودهنگام تاکید کرد.

حکیم در ادامه از گروه‌های سیاسی خواست به مسئولیت‌های خود در قبال چالش‌های کنونی، انجام اصلاحات و اجرای مطالبات معترضان در سطح قانون‌گذاری و نظارتی عمل کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی