امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

دستاورد روز اول استیضاح ترامپ برای دموکرات ها

خرداد:جلسه استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور در حالی آغاز شد که سناتورها بر سر قوانین این جلسات با یکدیگر مبارزه کردند.

به گزارش خرداد از ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی کنگره آمریکا، روز گذشته -‌سه‌شنبه- جلسه استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور در حالی آغاز شد که سناتورها بر سر قوانین این جلسات با یکدیگر مبارزه کردند. 

در جلسه نخست این دادگاه، دموکرات‌ها تنها توانستند پیروزی کوچکی به دست آورند؛ «میچ مک‌کانل»، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه، از پیشبرد سریع روند این دادگاه حمایت کرد. 

این در حالی است که دموکرات‌های آمریکایی نتوانستند مجوز احضار شاهدان کلیدی را در آغاز این دادگاه کسب کنند. «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان،‌ گفته بود که حضور این شاهدان ضروری است و مدارک بیشتری را فراهم می‌کند که می‌تواند دیدگاه مردم آمریکا علیه ترامپ را به‌شکلی مؤثر تغییر دهد.

از سوی دیگر، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان در دقایق آخر این دادگاه دست به تغییراتی زد. نخست آن‌که وی به تیم ترامپ و همچنین تیم حقوقی دموکرات‌ها سه روز برای ارائه پرونده فرصت داد. این فرصت پیشتر، دو روز اعلام شده بود. دومین تغییر این بود که مدارک ارائه‌شده از سوی دموکرات‌ها به‌طور خودکار در دادگاه ثبت می‌شود.

پربیننده ترین