امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

اخطار تند و تیز عادل الجبیر به اروپا/عربستان حاکمیت دارد جمهوری موز نیست!

خرداد: وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی خطاب به اعضای کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا تأکید کرد که کشورش دارای حاکمیت است و خطاب علیه خود را نمی­‌پذیرد.

به گزارش خرداد از  ایلنا به نقل از روزنامه عکاظ، «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی خطاب به کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا تأکید کرد که این کشور دارای حاکمیت مستقل بوده و اظهار نظرها علیه خود را نمی­‌پذیرد.

این روزنامه نوشت که الجبیر از پارلمان اروپا خواسته که انتقاد از دستگاه قضای عربستان را متوقف کند، زیرا این کشور دارای حاکمیت بوده و «جمهوری موز» نیست.

وی مدعی شد که بسیاری از اطلاعات منتشر شده درباره عربستان مبتنی بر شایعه‌­ها بوده است.

از سوی دیگر، الجبیر مدعی شد که کشورش به مبارزه با تروریسم تا زمان نابودی آن ادامه می‌­دهد و این کشور مدت زمانی است که عاملان افراط‌گرایی و تروریسم را تحت پیگرد قرار داده است.

روزنامه الکترونیک «سبق» نیز به نقل از الجبیر نوشت که موضوع شهروند سعودی مختص دستگاه قضای عربستان است. این دستگاه مستقل بوده و عربستان جمهوری موز نیست و به آن احترام می‌گذارد.

روزنامه سبق نوشت که الجبیر و نمایندگان پارلما اروپا پرونده‌­های مختلفی از جمله حقوق بشر را مورد بررسی قرار دادند.

الجبیر مدعی شد که کشورش از هیچ کس درس نمی­‌گیرد و به کسی نیز درس نمی‌­دهد، ما فقط با یکدیگر دوست و هم‌پیمان هستیم  اما نمی‌­توان کشوری را که دارای حاکمیت است بدون اطلاعات و داده­‌های کافی محاکمه کرد.

پربیننده ترین