امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۹۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

گزارش گاردین درباره هنرنمایی دردسر ساز تازه محمد بن سلمان!

خرداد: نشریه گاردین در گزارشی فاش کرد که تلفن همراه مدیر عامل آمازون توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان هک شده است، اما مقامات رسمی عربستان این اتهام را «پوچ و بی اساس» دانستند.

به گزارش خرداد از فرارو به نقل از روزنامه گاردین، جف بزوس قربانی یک عملیات هک از طریق واتس‌اپ شده که ظاهرا در این رابطه، ولیعهد عربستان محمد بن سلمان دست داشته است. این نفوذ در اوایل مه ۲۰۱۸ صورت گرفته؛ زمانی که بزوس یک پیام از طرف اکانت واتس‌اپ محمد بن سلمان دریافت کرده است. این پیام حاوی یک فایل ویدیویی بوده که سپس مشخص شده که یک بدافزار را پنهان کرده است و موفق شده مقادیر قابل توجهی از داده‌های گوشی جف بزوس را از این گجت خارج کند.

بر اساس این گزارش، اگر چه مقادیر زیادی از داده‌ها از گوشی مدیرعامل آمازون خارج شده‌اند، ولی معلوم نیست این داده‌ها شامل چه اطلاعاتی بوده است. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا خود ولیعهد عربستان شخصا در این ماجرا دخیل بوده یا صرفا از اکانت واتس‌اپ او سوء استفاده شده است.

با وجود اینکه این گزارش گاردین اطلاعات جدیدی را در مورد پروژه هک گوشی جف بزوس فاش کرده است، اما از مدت‌ها قبل هم موضوع دخالت عربستان در این پرونده مطرح شده بود. به‌عنوان مثال، رییس تیم امنیتی جف بزوس در یادداشتی که در مارس ۲۰۱۹ برای روزنامه Daily Beast ارسال کرده، گفته که آن‌ها با قاطعیت زیادی می‌توانند بگویند که سعودی‌ها به گوشی آقای جف بزوس دسترسی پیدا کرده‌اند و اطلاعات خصوصی او را به سرقت برده‌اند.

واکنش مقامات رسمی عربستان
به گزارش پایگاه اینترنتی هیل، مقامات سعودی انتشار گزارشی مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی با ارسال پیامی به جف بیزوس، مدیر شرکت آمازون در پیام رسان واتس اپ، تلفن همراه او را هک کرده است، را «پوچ و بی اساس» خوانده و اعلام کردند این ادعا‌ها را بررسی می‌کنند.

سفارت عربستان سعودی در واشنگتن در یک پیام توئیتری نوشت: گزارش‌های اخیر رسانه‌ها مبنی بر اینکه ولیعهد پشت ماجرای هک شدن تلفن جف بیزوس بوده، کاملا پوچ و بی اساس است. ما خواستار تحقیق در مورد این ادعا‌ها هستیم تا بتوانیم به همه حقایق این امر پی ببریم.
برچسب ها: بن سلمان ، هک ، آمازون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی