امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۰۱۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳

اعلام حمایت خالد مشعل از حضور هنیه در مراسم سردار سلیمانی

خرداد: روزنامه لبنانی الاخبار در پی انتشار برخی ادعاها مبنی بر مخالفت خالد مشعل با مشارکت هنیه در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی نوشت: کاملا برعکس چیزی که رسانه ها ترویج می دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع بسیار مهم بوده است.

به گزارش خرداد از  ایسنا، روزنامه الاخبار لبنان نوشت: در ادامه انتقادات و هجمه های پی درپی علیه جنبش حماس، برخی سایت های وابسته به جنبش فتح و برخی دیگر که مورد حمایت عربستان هستند مدعی شدند که اختلافاتی میان رهبران حماس به وجود آمده است و مهم ترین این اختلافات، اختلاف خالد مشعل، رئیس پیشین دفتر سیاسی حماس با اسماعیل هنیه، رئیس کنونی دفتر سیاسی حماس است و دلیل این اختلاف مشارکت هنیه در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و سخنرانی در آن مراسم است.

این رونامه می نویسد: در این راستا یک منبع نزدیک به رهبران حماس گفت که کاملا برعکس چیزی که رسانه ها ترویج می دهند، خالد مشعل معتقد است که سفر هیات حماس به تهران و شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی مهم است و این اقدام در راستای حمایت از سیاست های رهبران کنونی حماس است.

این منبع در گفت و گو با الاخبار گفت که خالد مشعل در جلسات اخیر گفته است که اگر من هم جای اسماعیل هنیه بودم همین کار را انجام می دادم.

بر اساس این گزارش، پیش از این ایندپندنت عربی که مورد حمایت عربستان سعودی است مدعی شده بود که خالد مشعل اقدام هنیه در سفر به تهران و مشارکت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را "خطای استراتژیک" توصیف کرده و گفته است که حماس باید هیاتی دیگر برای شرکت در این مراسم به ایران می فرستاد. این درحالی است که منبع نزدیک به جنبش حماس در گفت وگو با الاخبار می گوید که خود شخص خالد مشعل نیز در تماس های تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان و اسماعیل قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس، شهادت سردار سلیمانی را تسلیت گفته است و اکنون نیز دیدارها میان هنیه و مشعل در دوحه برقرار است.

این روزنامه لبنانی می نویسد: از همان ابتدا که زمان مراسم تشییع سردار سلیمانی اعلام شد، مسئولان غزه و خصوصا رهبران بخش نظامی حماس یعنی "گردان های قسام" و همچنین دیگر اعضای دفتر سیاسی جنبش بر این مساله اجماع نظر داشتند که ریاست هیات شرکت کننده در مراسم تشییع سردار سلیمانی توسط اسماعیل هنیه امری ضروری است.

در ادامه این گزارش آمده است که همزمان با مطرح شدن شایعه ی وجود اختلافات میان رهبران حماس، برخی سایت های نزدیک به جنبش فتح و خصوصا سایت های نزدیک به شخص محمد دحلان، یکی از رهبران برکنار شده این جنبش مدعی شدند که برخی جنبش های سلفی، حماس را تهدیده کرده و گفته اند که همزمان با مشارکت هیات حماس در مراسم تشییع سردار سلیمانی انفجاری در نواز غزه انجام خواهند داد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی