امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

با دستور وزیر کشور یک شهرستان به کشور اضافه شد

خرداد: استاندار ایلام گفت: طرح ارتقا و تبدیل چوار به شهرستان پس از تایید در وزارت کشور به هیات دولت رفت.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه از تصویب طرح شهرستان شدن چوار در وزارت کشور خبر داد و افزود: این طرح امروز پس از تصویب در وزارت کشور با نامه وزیر کشور به هیات دولت رفته و طی روزهای آینده در دولت مطرح می شود.

وی ضمن قدردانی از وزیر کشور، حوزه معاونت سیاسی و تقسیمات کشوری وزارت کشور و مجموعه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی این موفقیت را به مردم چوار تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: استان ایلام در آینده نزدیک شاهد تحقق تبدیل دهستان آسمان آباد به بخش و ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز باشد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: طرح بخش شدن آسمان آباد و ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز در دستور کار جدی دولت قرار دارد و تا رسیدن به نتیجه، این دو مطالبه بحق مردم استان را پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است وزیر کشور امروز دوم بهمن ماه طی نامه ای ضمن اعلام موافقت با پرونده ارتقای بخش چوار آن را جهت تصویب نهایی به هیات دولت ارسال کرد.

چندی پیش بخش هلیلان نیز به شهرستان ارتقا یافت.

استان ایلام در حال حاضر با احتساب شهرستان تازه تاسیس هلیلان دارای ۱۱ شهرستان و ۵۸۰ هزار نفر جمعیت است.
برچسب ها: ایلام
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی