امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۴
دفاع از مسکو!

حفاظت شده ترین شهر جهان در برابر حمله هسته ای

خرداد: یک ژنرال روس در مصاحبه با روزنامه ارتش روسیه تعریف کرد که برای دفاع از مسکو در برابر حمله احتمالی موشکی چقدر وقت لازم است.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، سرتیپ سرگئی گرابچوک، یکی از فرماندهان  نیروهای دفاع موشکی ارتش روسیه اعلام کرد برای دفاع از مسکو در برابر حمله اجتمالی موشکی فقط چند ده دقیقه وقت لازم خواهد بود

سرتیپ سرگئی گرابچوک در توضیح گفت سامانه های دفاع موشکی هدف را در فاصله چند هزار کیلومتری شناسایی می کنند. در عین حال ، مسئله متمایز کردن موشک های واقعی از انواع اهداف دروغین در این سامانه ها حل شده و آنها مسیرهای پرواز موشک های مهاجم را فوراً مشخص می کنند. وی گفت: " موشک ضد بالستیک در زمان تخمین زده شده پرتاب و هدایت شده و در جای مناسب موشک های مهاجم را منهدم می کنند" .

ژنرال روس ضمناً خاطرنشان كردجنگ موشکی  می تواند كمتر از يك دقيقه طول بكشد. وی تأکید کرد که قابلیت های سیستم مربوطه  امکان رهگیری موشک های حمله کننده به شهر را به احتمال تقریباً صد درصد احتمال به وجود می آورد.

در سال 2017 ، مجله نشنال اینترست  مسکو را به عنوان حفاظت شده ترین شهر جهان  در برابر حمله هسته ای دانست.
برچسب ها: مسکو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی