امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

نمره مثبت شهرداری در برف زمستانی امروز تهران

خرداد: در حالیکه در دو برف زمستانی امسال شهرداری تهران غافلگیر شده و چندان نتوانسته بود که خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهد، این بار و به رغم بارش شبانگاهی شدید، شهرداری توانست کارنامه مثبتی از خود بر جای گذارد.

به گزارش خرداد در همین رابطه، معاون شهردار تهران گفت: براساس گزارش های موجود، بیشترین شدت بارش برف را در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۲۲ و ۲۱ شاهد بودیم اما به گفته پلیس راهور هیچ گونه انسدادی در معابر مشاهده نشده است.

 مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات مدیریت شهری پایتخت همزمان با بارش اخیر برف گفت: سازمان هواشناسی پیش تر اعلام کرده بود که چهارشنبه غروب در پایتخت بارش برف خواهیم داشت. از این رو، نیروهای شهرداری تهران با هماهنگی پلیس راهور در حالت آماده باش قرار گرفتند تا اقدامات لازم برای پاکسازی معابر و تسهیل در تردد شهروندان را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه بارش برف حدود ساعت ۱:۳۰ بامداد آغاز شد و در فاصله ساعات ۳:۳۰ تا ۶ صبح شدت یافت، اضافه کرد: بر اساس گزارش‌های موجود، بیشترین شدت بارش برف را در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۲۲ و ۲۱ شاهد بودیم. همچنین، آنگونه که ۱۲ ایستگاه هواشناسی اعلام کرد، بیشتری بارندگی به ترتیب در ایستگاه آبعلی با ۱۲.۹ میلیمتر، ایستگاه شمیرانات با ۱۲.۵ میلیمتر، ایستگاه چیتگر با ۱۱.۲ میلیمتر، ۱۰.۶ میلیمتر ایستگاه فرودگاه مهرآباد و ۸.۳ میلیمتر ایستگاه دماوند گزارش شده است. ضخامت برف نیز بین ۱۲ تا ۱۴ سانتیمتر در ایستگاه آبعلی، شمیرانات و اقدسیه اعلام شده است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر آمادگی تمامی مناطق ۲۲ گانه همزمان با بارش برف تصریح کرد: حدود هزار و ۵۰۰ خودرو اعم از مکانیزه و دستی شب گذشته مشغول به فعالیت بودند که این امر منجر به آن شد تا بنا به گفته پلیس راهور هیچ گونه انسدادی در معابر مشاهده نشود. ضمن اینکه با حضور نیروهای خدمات شهری و تلاش آن‌ها برای برف تکانی درختان، هیچ گونه شکستگی شاخه‌های درخت تاکنون گزارش نشده است.

یزدانی در پایان گفت: از همه شهروندان درخواست می‌کنیم هنگام بارش برف ضمن همکاری با نیروهای خدمات شهری از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند. ضمن اینکه، همراه داشتن تجهیزات روزهای برفی همچون زنجیر چرخ بسیار ضروری است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی