امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

بیوه زنان اروپایی داعشی در اردوگاه پناهندگی/تصاویر

خرداد: زنان و کودکان اروپایی عضو گروه تروریستی در اردوگاه الهول سوریه بر اثر سرما، بارش باران و بیماری وضعیت نامناسبی دارند.

به گزارش خرداد از  فرارو، در این اردوگاه شلوغ صدها زن بیوه داعشی که شوهرانشان در جنگ کشته شده اند اسکان داده شده اند. آنها خواستار بازگشت به کشورهای خود هستند.

ام محمد 30 ساله که ملیتی فرانسوی دارد از دولت فرانسه خواست که با موافقت به بازگشت او به چهار فرزندش فرصتی جدید بدهد. وی گفت: ما خیلی خسته ایم و می خواهیم فرزندانمان به مدرسه بروند.

شوهر فرانسوی این زن نیز مدتی قبل در هجین سوریه کشته شد. شهر هجین در شرق سوریه یکی از مهمترین شهرهایی بود که داعش تا پایان سال 2018 آن را اشغال کرده بود.

اردوگاه الهول در شمال شرقی سوریه توسط کُردها مدیریت می شود و هم اکنون 12000 زن و کودک خارجی از کشورهای مختلف در آن زندگی می کنند.

بارش باران شدید و سرمای فصل زمستان و نبود وسایل گرمایشی مشکلات زیادی را برای ساکنان الهول به وجود آورده است.

پس از بارش باران باتلاق هایی بین چادرهای محل زندگی زنان داعشی ایجاد می شود و کودکانشان در آنجا بازی می کنند.

ام محمد می گوید من هیچ کس را نکشتم. من برای زندگی در اسلام واقعی به سوریه رفتم اما پس از ورود متوجه شدم اوضاع در اینجا خیلی دشوار است.

زنان خارجی در بخشی از اردوگاه زندگی می کنند که از امنیت بالایی برخوردار است. نیروهای شبه نظامی کُرد همواره این زنان را زیرنظر دارند و هرکجای اردوگاه که بخواهند بروند آنان را همراهی می کنند.

دولت فرانسه تخمین زده که حدود 450 فرانسوی در اردوگاه الهول نگهداری می شوند.

مقامات هلال احمر کردستان سوریه اعلام کرده اند که سال 2019 دستکم 517 نفر که اکثر آنها کودک بودند در این اردوگاه جان باخته اند.

اردوگاه الهول در حال حاضر 68000 نفر را در خود جای داده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

پربیننده ترین