امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

دادستان انتظامی قضات:پرونده فروش ماشین سازی تبریز مایه ننگ کشور است

خرداد: دادستان انتظامی قضات پرونده فروش کارخانه ماشین‌سازی تبریز را مایه ننگ برای کشور در حوزه واگذاری‌ها عنوان کرد.

به گزارش خرداد، حجت الاسلام محمد موحدی آزاد امروز پنجشنبه در نشست شورای اداری میبد افزود: شورای حل اختلاف باید از حالت قضاوتی خارج شود. این شورا نباید صادرکننده رأی باشد بلکه باید مرجعی برای برقراری صلح و سازش باشد تا به خاطر اختلافات جزیی درگیر پرونده‌های قضایی نشوند.

وی ادامه داد : همچنین بر این اساس قضات مکلف شدند برای پرونده‌های تجدید نظر وقت رسیدگی بگذارند با توجه به اینکه ضرورتی برای تعیین وقت برای  بسیاری از پرونده های تجدید نظر نمی‌باشد.سه استان کشور وضعیت بحرانی داشت و وقت رسیدگی پرونده‌ها  تا  یک هزار و ۴۰۰ ماه نیز رسیده‌ بود که با رسیدگی و توجهی که شد در حال حاضر به ۲ تا سه ماه کاهش پیدا کرده‌است.

موحدی‌آزاد ادامه با اشاره به افزایش کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها و تعداد واحدهای قضایی به عنوان دیگر برنامه‌ها و عملکردهای قوه قضاییه و همچنین حمایت از فعالان اقتصادی و صاحبان حرفه‌ها و کارآفرینان را یادآور شد که قوه قضاییه مورد توجه خود قرار داده‌ است.

وی پرونده فروش کارخانه ماشین‌سازی تبریز را مایه ننگ برای کشور در حوزه واگذاری‌ها عنوان کرد و گفت: خریدار بدون داشتن علم و سواد کارخانه‌داری با فروش ارز در بازار آزاد ماشین سازی تبریز را خریده‌ است. از اقدامات قوه قضاییه دفاع از حقوق عامه و جلوگیری از معاملاتی است که خیانت آگاهانه به مملکت را در خود دارند و به هیچ عنوان  به افراد خیانتکار اجازه داده نمی‌شود که نظام را به شکست بکشانند.

موحدی‌آزاد پیگیری فعالیت های فرهنگی و مبارزه با فساد، افزایش آگاهی حقوقی مردم با اعلام آمادگی حقوقدانان برای پیگیری این موضوع را از دیگر اقدامات و برنامه های دستگاه قضا بر شمرد که در دستور کار است. در زمانی زندگی می‌کنیم که شرایط خدمت رسانی فراهم شده و هیچ منعی برای خدمت رسانی به مردم در هیچ بخشی وجود ندارد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی