امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

چین: درباره ویروس ناشناخته مسوولانه عمل می شود

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که کشورش همچنان با شفافیت سازی و مسئولیت شناسانه به منظور امنیت بهداشت جهانی، عمل کرده و به موقع اطلاعات درباره شیوع بیماری ذات الریه ناشی از ویروس کرونا را منتشر می کند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا این مقام چینی روز پنجشنبه در کنفرانس خبری روزانه خود در پکن با اشاره به نشست کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی در عصر روز چهارشنبه درباره شیوع بیماری یاد شده گفت: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، شیوع بیماری یاد شده را به عنوان رویداد اضطراری بهداشتی بین المللی تلقی نکرده است.

او با اشاره به اینکه طرف ها درباره بررسی وضعیت بیماری و تنظیم تدابیر جلوگیری و مهار؛ هماهنگی فشرده را حفظ خواهند کرد افزود: قرار است کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی دومین نشست خود را در این زمینه کند.

گنگ اظهار کرد چین اطمینان دارد که کمیته مقابله با وضعیت اضطراری سازمان بهداشت جهانی بر اساس واقعیات، تحلیل و قضاوت علمی عادلانه و منطقی درباره شیوع بیماری یاد شده خواهد داشت.

مقامات چین بامداد امروز پنج شنبه اعلام کردند از ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه، تمامی مسیرها برای خروج از این شهر از جمله فرودگاه ها و ایستگاه های قطار و همچنین وسایل نقلیه عمومی بسته شده و از مردم نیز خواسته شده که شهر را ترک نکنند این یک اقدام برای تفکیک شیوع بیماری ذات الریه ناشی از کروناویروس و جلوگیری از گسترش آن است که براساس حفاظت از امنیت جانی و سلامت مردم و حفظ امنیت بهداشت جهانی صورت گرفته است.

به گزارش رسیده تا ساعت ۲۴ بامداد روز چهارشنبه ۵۷۱ مورد مبتلا به این بیماری در ۲۵ استان، منطقه خودمختار و شهر تابع مرکز از جمله ۳ نفر از هنگ کنگ، تایوان و ماکائو و ۶ مورد فرد خارجی در چین کشف شد که بیشتر آن ها در شهر ووهان زندگی می کنند موارد دیگر که در خارج از ووهان کشف شده، افرادی بوده اند که تقریبا در ووهان مستقر بوده اند و سپس به خارج از این شهر سفر کرده اند بنابراین، به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، چنین اقدامی در پیش گرفته شده است.

اکنون تیم های داوطلب پزشکی زیادی از جمله «جونگ نان شان» کارشناس ارشد و معتبر علم پزشکی که در مقابله با بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ در چین خدمات ویژه انجام داده است، عازم شهر ووهان شده اند بسیاری مردم ووهان گفتند که با وجود مشکلات در رفت و آمد و مسافرت، اما در مقابله با شیوع بیماری این محدودیت ها مساله مهمی نیست بسیاری از آن ها برنامه های سفر خود در ایام عید بهاره را نیز لغو کرده و به این ترتیب همبستگی و همگرایی خود را برای مقابله با بیماری نشان داده اند.
برچسب ها: چین ، ویروس
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی