امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸

سهم‌خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه درباره بدهی انگلیس به ایران

خرداد: در آخرین روز از جلسه استماع دادگاه تجدید نظر انگلیس، درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، ریچارد رتکلیف همسر یکی از محکومان امنیتی در ایران تحرکات تازه‌ای را آغاز کرده تا پرداخت این بدهی را وجه‌المصالحه‌ای برای آزادی همسرش قرار دهد.

سهم‌خواهی رتکلیف در آستانه رای دادگاه درباره بدهی انگلیس به ایران

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ، رتکلیف عصر امروز پس از ملاقات با نخست وزیر انگلیس در رابطه با آزادی همسرش گفت؛ از بوریس جانسون خواسته، شجاع باشد و علیه ایران رویکرد سختگیرانه تری را در پیش بگیرد. 

زاغری که از سال ۱۳۹۵ به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام بازداشت و به پنج سال زندان محکوم‌شده، اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است.
وی هنگام بازداشت به‌عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد.

دیدار امروز رتکلیف با نخست وزیر انگلیس در حالی صورت گرفت که دادگاه تجدید نظر انگلیس تا ساعاتی دیگر رای خود را درباره بخشی از بدهی قرارداد تسلیحاتی این کشور به ایران، صادر خواهد کرد.

بدهی انگلیس به ایران مربوط به خرید تانک‌های چیفتن در سال ۱۳۵۰ بین وزارت دفاع انگلیس و حکومت پهلوی است که قرار بود در قالب آن یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تانک و خودروهای زرهی به ایران تحویل شود.

پس از انقلاب اسلامی این قرارداد لغو شد و با توجه به آنکه ایران همه پول قرارداد را پرداخت کرده بود، خواستار بازپس‌گیری پول خود شده است.

به نظر می‌رسد که رتکلیف برای سهم خواهی از رای احتمالی دادگاه به نفع ایران، برای ضمانت آزادی همسرش خیز برداشته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی