امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵

زخم تحریم بر پیکر فرهنگ؛ لغو نمایشگاه آثارباستانی ایران در آلمان

خرداد: موزه ایالتی بادن آلمان برگزاری نمایشگاه آثار ایرانی را به علت موانع ناشی از تحریم‌های آمریکا لغو کرد.

به گزارش خرداد، پایگاه خبری «ناخریشتن» آلمان موزه ایالتی بادن وورتمبرگ در شهر کارلسروهه اعلام کرد نمایشگاه آثار باستانی ایران که قرار بود در پاییز آینده برگزار شود، به خاطر موانع موجود در خصوص تامین بیمه این آثار لغو شده است.
«اکارت کنه» مدیر این موزه علت این تصمیم را تحریم های آمریکا عنوان کرد که اجازه نمی دهد شرکت های بیمه تامین امنیت آثار باستانی را به عهده بگیرند.
وی این اتفاق را بسیار تاسف‌بار خواند چرا که درست در چنین شرایطی موزه‌ها می‌توانستند پیام‌آور کشور خود باشند.
این نمایشگاه قرار بود حاوی قطعاتی بسیار ارزشمندی از آثار باستانی ایران باشد که قدمت آنها به قرن چهارم تا ششم پیش از میلاد می‌رسید.
همزمان با این نمایشگاه نیز قرار بود ۱۵۰ قطعه از آثار هنری ایالت بادن وورتمبرگ در تهران به نمایش درآید.
به نوشته دویچه وله اگر این کار انجام می‌شد، اولین مبادله مستقیم آثار تاریخی میان آلمان و ایران محسوب می شد. چنین مبادله ای تا کنون میان موزه‌های بسیار اندکی در اروپا با ایران انجام شده است. از جمله این موزه‌ها لوور در پاریس و ویکتوریا آلبرت در لندن هستند.
برچسب ها: آثارباستانی ، آلمان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی