امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸

نتانیاهو: «معامله قرن» فرصتی است که دیگر رخ نمی‌دهد

خرداد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه درباره طرح صلح "دونالد ترامپ" موسوم به «معامله قرن» گفت: این طرح برای اسرائیل فرصتی است که دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از روسیا الیوم، نتانیاهو در آستانه سفرش به واشنگتن در جمع خبرنگاران گفت: چنین فرصتی تنها یک بار در تاریخ اتفاق می افتد و درست نیست که آن را از دست داد.

وی افزود: امروز ما در کاخ سفید بزرگترین دوست اسرائیل را داریم و بنابر این، امروز فرصت بزرگی است بیش از هر زمان دیگری.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: من با رییس جمهوری ترامپ و تیمش سه سال است که درباره نیازهای امنیتی و ملی ما صحبت می کنم. نیازهایی که لازم است در هر گونه راه حل سیاسی لحاظ شود. در کاخ سفید با گوش های شنونده به این نیازها مواجه شدم؛ بنابر این، بسیار امیدوارم که امروز در بزنگاه تاریخ کشورمان ایستاده ایم.

نتانیاهو اضافه کرد: کشور را به مقصد واشنگتن ترک می کنم و احساس می کنم که یک رسالت بزرگ، مسؤولیت بزرگ و یک فرصت بزرگ بر دوش من است که دیگر تکرار نخواهد شد و آن به خاطر تضمین آینده اسرائیل است.

رییس جمهوری آمریکا بامداد جمعه گذشته گفت که پیش از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی در روز سه‌ شنبه از معامله قرن رونمایی خواهد کرد.

به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که معامله قرن «حاکمیت کامل» این رژیم بر سراسر شهر قدس و الحاق همه شهرک‌ های یهودی‌نشین در کرانه باختری را به رسمیت می‌شناسد.

بر این اساس، طرح معامله قرن هیچ حقی را برای بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان قایل نیست و تنها به بازگشت شمار ناچیزی از فلسطینیان اکتفا کرده است.

کارشناسان و تحلیلگران، معامله قرن را "سخاوتمندانه‌ترین پیشنهادی" دانسته اند که تاکنون از سوی آمریکا به رژیم صهیونیستی ارایه شده و حقوق چندانی را برای فلسطینیان در نظر نگرفته است.

پیش‌تر به دنبال مطرح شدن طرح "معامله قرن" اعتراض زیادی در کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای عربی علیه آن مطرح شد.

با رونمایی از این معامله نیز می توان پیش بینی کرد که موج جدیدی از اعتراض ها در کشورهای مختلف جهان علیه این معامله به راه بیفتد که برخی آن را مولودی مرده می نامند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی