امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

اشکان خطیبی دو نمایش تئاتر را کارگردانی می‌کند

«پزشک نازنین» و «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» به کارگردانی اشکان خطیبی در سالن سپند روی صحنه می‌رود.
به گزارش خرداد به نقل از روابط عمومی نمایش، «پزشک نازنین» و «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» از ۲۴ بهمن، به مدت دو هفته و به ترتیب ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود.

پزشک نازنین بر اساس نمایشنامه‌ نیل سایمون با طراحی و کارگردانی اشکان خطیبی برای دومین بار است که توسط او و هنرجویانش روی صحنه می‌رود. این نمایش که سال گذشته در هفته اول دو اجرایی شد، از  اجراهای پرمخاطب سال گذشته محسوب می‌شود و انجمن منتقدان خانه تئاتر نیز در هجدهمین جشن سالیانه خود از  اشکان خطیبی برای آموزش اصولی تقدیر کرد.

همچنین «چخوف‌خوانی زیر نظر نماینده فدراسیون روسیه» بر اساس نمایشنامه‌هایی از مایکل فرین، امید سهرابی و اشکان خطیبی، با طراحی و کارگردانی خطیبی دومین نمایشی است که با هنرجویان او روی صحنه خواهد رفت.

پوستر هر دو نمایش را  مصطفی پیرهادی طراحی کرده و  تهیه کنندگی هر دو اثر را خانه بین الملل بامداد بر عهده دارد. بازیگران این دو اثر هنرجویان نوجوانی هستند که دو طی سال دوره آموزشی و تمرینی برای این اجرا آماده شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی