امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
تعداد نظرات: ۲ نظر

آقایان نماینده چند سال توهین نژادپرستانه را ندیدید؟

سرویس سیاسی خرداد- صلاح الدین توماج پور: در جلسه علنی امروز سه شنبه 8 بهمن ماه سال 1398 دو تن از نمایندگان مجلس در رابطه با حواشی و اتفاقات بازی دو تیم پرسپولیس و تراکتور به وزیر ورزش تذکر داده و خواستار برخورد با توهین کنندگان به ترک زبانان در جریان بازی این دو تیم در ابتدای هفته و در چارچوب لیگ برتر فوتبال کشورمان در ورزشگاه آزادی شدند.

به گزارش خرداد، نادر قاضی پور در تذکری خطاب به وزرای کشور و ورزش به نایب رئیس مجلس که اداره جلسه را بر عهده داشت، گفت: « در بازی فوتبال میان تیم پرسپولیس دولتی با تیم مردمی تراکتور علیه قوم بزرگ ایرانی، ترکان آذربایجان توهین‌های بدی را شاهد بودیم.»

وی ادامه داد:« لازم است این دو وزیر توجهات لازم در این باره را داشته باشند اجازه ندهید که این قوم بزرگ که با پرچم شهدا که به میدان آمده بودند توهین‌های خارج از شأن انجام شود.»

در ادامه جلسه نیز نماینده مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در اظهاراتی جالب گفت: «اخیرا عده‌ای از جوانان طرفدار تیم پرسپولیس به قوم شریف ترک توهین کرده‌اند. باید برخورد لازم انجام شود. من به عوامل پشت پرده این جریان هشدار می‌دهم که از دامن زدن به نژادپرستی خودداری کرده و به آرامش جامعه کمک کنند.»

در این ارتباط لحاظ چند نکته خالی از لطف نیست:

اول- پیشینه تاریخی و مستندات ژنتیکی نشان می دهد که آذری زبان های ایرانی قوم و نژادی متفاوت از قاطبه اقوام ایرانی نبوده و تنها زبان متفاوتی دارند و اینکه این دو نماینده مجلس روی کلمه قوم شریف ترک تمرکز دارند و بدان تصریح می فرمایند خود محل ایراد فراوان بوده و سویه های نژادپرستانه دارد و اگر منظور ترک زبانان باشند نقل متفاوت است.

دوم- توهین به هر فرد و قوم و نژادی با هر زبان و عقبه فکری و ذهنی و پیشینه تاریخی محکوم و مردود است به خصوص که فضای ورزش باید مستثنی از این پندارهای کریه و تعصبات نژادی و قومیتی باشد.

سوم- سئوال بزرگ از این دو نماینده محترم مجلس آنست که این عزیزان آیا در طول چند سال گذشته شاهد و ناظر این نبوده اند که به شکل متواتر و هماهنگ بارها و بارها در ورزشگاه یادگار تبریز شماری قلیل اما منسجم و هدفمند شعارهای بسیار تند و تیز نژادپرستانه را مطرح و علنا بر المان های تجزیه طلبی اشاره و حتی توهین های عجیب و غریب به مام میهن کرده و حتی تا بدانجا پیش رفته اند که از واژه مجعول خلیج ... برای خلیج فارس استفاده کرده و حتی پرچم کشورهای بیگانه و البته از قوم ترک را در ورزشگاه یادگار امام تبریز که ملتی پیشقراول و دلیر و بی باک در مبارزه با دشمنان ایران بوده اند، بر افراشته اند؟

این دو نماینده محترم چرا در همه این سال ها به وزیر کشور یا ورزش تذکر نداده و نسبت به این رفتارهای زشت و قبیح که به طور قطع در زمینه سازی تحرکات اخیر در ورزشگاه آزادی هم بی تاثیر نبوده، سکوت کرده و خم به ابرو نیاورده اند؟

توهین و نژادپرستی اگر بد است که هست برای همه مصداق دارد و باید مشخص شود که چه افراد و جریان هایی پشت این اقدامات مذبوحانه و ضد امنیت ملی هستند.

چرا در همه این سال ها یک سکوت عجیب و معنادار نسبت به این تحرکات را شاهد بوده ایم؟

چرا عده ای بدون هیچ عقبه تاریخی و اتفاقا بر خلاف مستندات متقن تاریخی بر طبل پان ترکیسم در ایران می کوبند و قلب واقعیتی چنین آشکار انجام می دهند و منافع چه جریان ها و گروه هایی در این میان مطرح است؟

البته که باید تذکر این دو نماینده محترم مجلس را جدی گرفت و با ریشه ها و اشکال مختلف این تحرکات هدفمند و ضد ملی برخورد جدی و بدون اغماضی انجام داد که ایران متعلق به همه ایرانیان فارغ از هر پسوند و پیشوند دیگری است و زیبایی و ماندگاری آن در گذر ایام و تحول ادوار به همین رنگین کمانی بودن منسجم و دل انگیز اقوام ایرانی است.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
نویسنده محترم . شعار های سیاسی امروزه در فوتبال قابل هضم هست یا همان به قول شما تجزیه طلبانه. ولی امروز در فوتبال با یک شعار نژاد پرستانه مسابقه فوتبال قطع میشه.؟! به نظر شما دلیلش چیه؟
در ضمن اگر از حقوق بین‌الملل به قضیه نگاه کنیم به قول شما تجزیه طلبی درسته در فوتبال جاش نیست ولی جز حقوق ملت ها هست. شما اول برو فرق شعار سیاسی رو با نژاد پرستی یاد بگیر بعد بیا زر بزن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
0
0
البته مطمئنم که جسارت و شجاعت لازم برای درج این جواب را ندارید
آقای صلاح الدین توماج پور
1- شما هنوز درکی ندارید که در جهان امروز دیگر بحث های نژادی مطرح نمیباشند و فقط در جزایر و قبایل بسیار دور افتاده گروهای نژادی خالص وجود دارد ودر دنیای مدرن تفاوتهای فرهنگی و زبانی ملاک تشخیص ملتها از یکدیگر هستند.
2- کدام پیشنه تاریخی مد نظر شماست خیال پردازیهای هخامنشی و کوروش پرستی یا تاریخ مستند هزار ساله حکومت ترکان غزنوی ،خوارزمشاهی ،سلجوقی ، ایلخانانی ،گورکانی صفوی ،افشاری و قاجاری بر ایران
3- تنها حرکت نژادپرستانه ای که در ایران وجود دارد پانفارسییسم هست که تحت نام ایرانگرایی فعالیت دارد و ابتدایی ترین حقوق ملتهای دربند که شامل تحصیل به زبان مادری و تشویق فرهنگ مادریست را انکار میکند بطوریکه ایران به زندان ملل تبدیل شده است.
4- تنها تجزیه طلبان ایران قوم فارس و افرادی چون شما هستدید که با این خود برتر بینی و نژادپرستی موجب تضعیف یکپارچگی و تجزیه ایران میشوید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی