امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان:هشدار می دهیم که چنانچه دایره انتخاب مردم با تنگ نظری همچنان بسته بماند ما نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم/هشدارهای رییس جمهور در خصوص احتمال هدم و حذف جمهوریت نظام را باید بسیارجدی گرفت

خرداد: گزارش شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان به مردم در خصوص انتخابات مجلس 

ما نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف و آگاه ایران

ایران امروز در بزنگاهی سرنوشت ساز قرار گرفته است. از یک سو مخالفان ایران با اعمال فشارهای بی سابقه و ظالمانه بر کشور در تلاشند تا با ناتوانی و منزوی کردن ایران و  ایجاد شکاف و بی اعتمادی بین حاکمیت و مردم و بین مردم و نخبگان، تمامی راه هایی که به اصلاح امور منجر می شود را یکی پس از دیگری فاقد اثرگذاری کنند و از سوی دیگر تلاش های گسترده و مستمر جریان های تندرو و رفتارهای نادرست و هزینه ساز برخی دستگاهها در حاکمیت که باعث ایجاد یأس و سرخوردگی در جامعه شده و خسارتهای جبران ناپذیری در پی خواهد داشت، این باور را در جامعه ایران القاء می کند که هیچ راهی برای اصلاح وجود ندارد.

ما اصلاح طلبان با این استدلال و درک واقع بینانه از فرصت ها و تهدیدهای پیش روی کشور، و به رغم همه موانعی که پیش پای اصلاح طلبان به چشم می خورد، با فعال کردن شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان همچنان بر این باور بوده و هستیم که یکی از مهم ترین عرصه های موجود برای بازدارنگی دشمنان کشور و اصلاح امور و برون رفت از مشکلات و بحران ها و نیز سیاست ورزی اصلاح طلبانه که می تواند مقوم وجوه جمهوریت و اسلامیت نظام باشد، مبنا قرارگرفتن خواست مردم است که ازطریق صندوق رأی و مشارکت حداکثری در انتخاباتی واقعی و غیر نمایشی تحقق می یابد.

با این رویکرد و باور، به تشکیل دور سوم این شورا مبادرت نمودیم. برای مجلس یازدهم برنامه و شعار تعیین کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که با اجرای سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان (سرا)  می توانیم ضمن تمرین شیوه های دمکراتیک تر برای تصمیم گیری در مجموعه اصلاح طلبان، زمینه و مقدمات مشارکت شهروندان را در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بیشتر کنیم ‌و از این مسیر بر شور انتخابات نیز بیفزاییم.

تلاش ما تا این لحظه، مشارکت فعال در انتخابات بوده است. به رغم سردی عرصه سیاست و تازیانه های سرمایه سوز سختی که در این روزها با بی تدبیری و پنهان کاری بر پیکره جامعه وارد آمده، همچنان تصور می کنیم که اگر انتخاباتی عادلانه و رقابتی برگزار شود و مبنای عمل مجریان و ناظران انتخابات، مرّ قانون باشد و همگان به وصایای بنیانگذار کبیر انقلاب عمل کنند، می توان با حضور پر شور مردم، به اصلاح روندها و رویکردها و تحقق مطالبات شهروندان امید داشت. اما در شرایط امروز با رد صلاحیت های گسترده ای که پیش روی ما قرار گرفته است، عملا امکان رقابت و مشارکت فعال را از ما سلب کرده اند.

متأسفانه تکلیف بیش از ۱۶۰ کرسی مجلس، از پیش معلوم است و اساسا هیچ رقابتی در آنها، حتی بین اصولگرایان نیز شکل نخواهد گرفت. و در نزدیک 70 کرسی، در بهترین حالت، رقابتی کم رمق فقط بین اصولگرایان برقرار است.

بیش از 90 درصد کاندیداهای حزبی ما نیز از گردونه رقابت در انتخابات با دلایلی نظیر عدم التزام به نظام و اسلام و قانون اساسی یا رد صلاحیت شده اند و یا صلاحیتشان احراز نشده است.
در حالی که مبنای تشکیل حزب، طبق همین قانون اساسی و عضویت در آن روشن است.

تأکید می کنیم که مبنای عمل ما برای حضور در انتخابات، منافع ملی و به کرسی نشاندن خواست مردم وحفظ تمامیت ارضی و دور کردن سایه شوم تحریم و جنگ و دروغ و بی ثباتی و فساد و ناکارامدی از سر کشوراست.

هشدارهای رییس جمهور محترم در خصوص احتمال هدم و حذف جمهوریت نظام را باید بسیارجدی گرفت. رییس جمهور به عنوان رییس شورای عالی امنیت ملی، از منظر مخاطراتی که عملکرد ناصواب هیات های نظارت و دیگر دست اندرکاران در انتخابات متوجه انسجام ملی و امنیت کشور می کند، و به عنوان مجری قانون اساسی، می تواند به دلیل تعطیلی فصل حقوق ملت، از اختیارات قانونی خود و ظرفیت های قانون اساسی نظیر اخطار قانون اساسی استفاده کند.

هشدار می دهیم که چنانچه دایره انتخاب مردم با  تنگ نظری همچنان بسته بماند ما نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم و به دلیل سلب  امکان معرفی فهرست نامزدها از ما، لیست قابل قبولی برای معرفی به مردم نخواهیم داشت.

منبع: کانال شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
شما غلط میکنید. بی لیاقتهای خائن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی