امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸

از حریم ژئوپارک اطلاع دقیقی نداریم/ لزوم تعیین حریم و تبیین ضوابط حریم برای ژئوسایت های قشم

خرداد: مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت به استعلامات این اداره کل در حوزه میراث تاریخی بوده و با توجه به اینکه سازمان منطقه آزاد به عنوان پیشنهاد دهنده ژئوپارک به یونسکو بوده اطلاع دقیقی از محدوده ژئوپارک در اختیار این اداره کل قرار نداده است.

بازدید مسولین از ساخت مرکز پرورش میگو در حریم ژئوپارک جهانی قشم

به گزارش خرداد ،رضا برومند عصر امروز پس از نشست بررسی سایت پرورش میگو در جوار ژئوپارک قشم، در جمع خبرنگاران بیان کرد: منطقه‌ای که در آن نسبت به احداث مزرعه پرورش میگو اقدام شده هیچ‌گونه ورزش باستان شناسی نداشته است.
وی با اشاره به لزوم هماهنگی سازمان های متولی از جمله سازمان منطقه آزاد قشم در ارائه مستندات قانونی در زمینه حریم و محدوده قانونی سایت ها، اضافه کرد:  سازمان منطقه آزاد قشم نیز در خصوص برخی ساخت و سازها در سواحل قشم متناقض عمل کرده و باید ساخت و سازها بررسی شود.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با بیان اینکه مجوزات لازم از امور اراضی جهاد کشاورزی و دستگاههای مربوطه از جمله محیط زیست اخذ شده است، بیان کرد: در صورت اعلام حریم های هرج و سایت اعلام رسمی از سوی استاندار هیچ یک از دستگاه های متولی در استان قادر نخواهند بود در محدوده سایت ها اقدام به واگذاری زمین کنند.
وی حاکمیت دوگانه در قشم  یکی از چالش‌های اصلی پیشرو در موضوع واگذاری های زمین عنوان کرد و افزود: در ساحل ریگو و جزایر ناز شاهد چنین مشکلاتی بوده ایم که باید حل شود.
این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: باید دید آیا ضوابط و قوانین برای پرورش میگو در این محل مغایرت دارد؟

برچسب ها: ژئو پارک ، قشم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی

اهم سخنان روحانی در نشست خبری امروز: استعفا معنا ندارد/ روحانی هیچ لیستی ندارد/تشکر روحانی از سپاه/ما هیچ گاه با ضعف پای میز مذاکره نمی‌رویم/آمار واقعی کشته‌های آبان با آمار در رسانه‌ها فاصله زیادی دارد/ من هیچ موقع انتخابات را زیر سوال نبردم و نمی برم/مجمع خودش طرف دعوا شده/دولت ناکارآمد نیست