امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴

مهد کودک فرماندهی قویترین قدرت جهان!

سرویس سیاسی خرداد: قفل و کلید بزرگترین زرادخانه نظامی و هسته ای جهان این روزها در دست افرادی است که گویا کاخ سفید را با مهدکودک اشتباهی گرفته اند و مشخص نیست با چه صلاحیت و عقلانیتی کنترل قوی ترین سلاح های تخریبی جهان را در اختیار دارند.

به گزارش خرداد، همه ما می دانیم ترامپ با دیگر اسلاف خود متمایز است و رفتارهای عجیب و خارق العاده ای از خود نشان می دهد و حرف هایی می زند و متلک هایی می پراند که چند سال پیش اگر می گفتیم که این سخنان رئیس جمهوری آمریکاست هیچ کس باورش نمی شد و فکر می کرد که دستش انداخته ایم!

اما خزعبل گویی های ترامپ که دیگر این روزها برایمان عادی شده گاهی آنچنان غیر متعارف و نامعمول است که آدم به سلامت روانی حداقلی او نیز شک می کند و این پرسش جدی می شود که چگونه چنین فردی با این حد از فهم و شعور کلید جنگ افزارهای اتمی و فرمان راهبری قویترین ارتش جهان را در اختیار دارد و نکند که او در یک حالت نامتعادل به یکباره دنیا را به جهنم عجیب و غریبی رهنمون کند.

در جلسه استیضاح ترامپ حرف و حدیث و حواشی فراوان است اما یک اتفاق تازه این جلسه های پر سر و صدا را جنجالی تر از قبل هم کرده است.

انتشار بخش های از کتاب منتشر نشده جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در نیویورک تایمز که صراحتا در بخشی از آن بولتون تایید می‌کند که دونالد ترامپ در اوت ۲۰۱۹ ادامه کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری مصوب کنگره آمریکا به اوکراین را به همکاری دولت کی‌یف در زمینه تحقیقات فساد احتمالی پسر جو بایدن مشروط کرده بود.

جار و جنجال جلسه استیضاح را به نقطه جوش رسانده و دموکرات ها را مصر تر به احضار بولتون برای شهادت در جلسه استیضاح کرده است.

حال اما واکنش ترامپ خواندنی و دیدنی است، او که تندترین حملات ممکن را متوجه بولتون کرده است، در بخش هایی از توئیت های تازه خود، نوشته:« «آدمی که سال‌ها پیش نتوانست برای نمایندگی در سازمان ملل تأیید صلاحیت بگیرد، نتوانست برای هیچ‌چیز تأیید بگیرد، به من "التماس کرد" که سمتی به او بدهم که نیازی به تأیید سنا نداشته باشد. من هم این سمت را به او دادم، آن هم با وجود آنکه بسیاری می‌گفتند "قربان، این کار را نکنید".»

این سمتی که اینگونه ترامپ از آن حرف می زند و مثل کودکانی که از مادر خود قهر کرده اند درباره لطفی که به بولتون کرده، می گوید: سمت مشاور امنیت ملی آمریکاست، بالاترین جایگاه نظامی و امنیتی در گلوگاه راهبردی و هماهنگی دولت و نیروهای نظامی آمریکا که می تواند نقش تعیین کننده ای در عرصه سیاست خارجی و نظامی بزرگترین ابر قدرت جهان داشته باشد.

ترامپ همچنین در ادامه می نویسد:« او این سمت را گرفت و به اشتباه در تلویزیون از "مدل لیبی" صبحت کرد و کلی قضاوت‌های اشتباه دیگر داشت. رک بگویم که او اخراج شد، به این خاطر که اگر به حرف‌های او گوش داده بودم، ما تا الان در جنگ جهانی ششم بودیم. بعد هم می‌رود و کتاب زننده و غلطی می‌نویسد. [پر از اطلاعات]طبقه‌بندی‌شده امنیت ملی. چه کسی چنین کاری می‌کند؟»

ترامپ نمی گوید که چرا چنین فردی را از ابتدا در این سمت گمارده و در طول یکسال و اندی که او عهده دار این جایگاه بود چه مخاطراتی را در عرصه سیاست خارجی رقم زده و حالا که در کتاب اش به سوء استفاده از قدرت ترالمپ اشاره کرده، آدم بد و عاشق جنگ شده! گویی که اصلا اینگونه نبوده است؟!

سطح مجادله و بگو و مگو را نگاه کنید! مثل این می ماند که دو کودک هفت هشت ساله سر ساندویچ مدرسه و تغذیه زنگ تفریح با هم دعوای شان شده و دارند به هم دری و وری می گویند!

براستی که مایه تعجب است که چنین فردی با این سطح فکر و شخصیت در جایگاه ریاست جمهوری آمریکا نشسته و از آن عجیب تر آنکه جمهوریخواهان هنوز از او دفاع می کنند و از آن هم عجیب تر آنکه او هنوز شانس اول انتخابات ریاست جمهوری در دوره بعد در ایالات متحده استف کشوری که مدعای پیشگامی در جهان را در عرصه های مختلف دارد!
برچسب ها: ترامپ ، بولتون
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی