امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰

واشنگتن خروج از عراق را به تأخیر می‌اندازد

خرداد: تحلیلگر و کارشناس سیاسی عراق بر این باور است که آمریکایی‌ها برای به دست آوردن وقت بیشتر و رایزنی به منظور توافق با دولت و پارلمان جدید، خروج نظامی از این کشور را به تاخیر می اندازند.

به گزارش خرداد ،«حسن الکنانی» روز جمعه در مصاحبه با خبرگزاری المعلومه گفت که واشنگتن با دو گزینه کار می‌کند تا اطمینان حاصل کند که پایگاه‌های آن در عراق باقی می ماند.
وی افزود: نخستین گزینه بازنده برای آمریکا باز کردن مذاکرات و ترغیب دولت برای حفظ پایگاه‌های خود در مناطق غربی و اقلیم کردستان و دور نگه داشتن نظامیانش از بغداد و مرکز است.
الکنانی توضیح داد: گزینه دوم که واشنگتن روی آن کار می کند، تأخیر در تصمیم گیری برای خروج نیروهای خود از عراق تا تشکیل دولت جدید و انتخابات زودهنگام و سپس مذاکره دوباره با دولت و پارلمان جدید است.
این کارشناس سیاسی تاکید کرد: این گزینه سودی ندارد، حتی اگر آمریکا تصمیم جدی برای نگه داشتن نیروهای خود در عراق داشته باشد، گزینه دوم موفقیتی نخواهد یافت زیرا جناح های مقاومت ساکت نخواهند نشست و به سمت استفاده از سلاح و مقاومت برابر آنها خواهند رفت.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: درباره قطعنامه جنگ عراق که فردا در مجلس نمایندگان برای آن رای‌گیری می‌شود، ما نیروهایمان [در عراق] را به ۵ هزار رسانده‌ایم و در حال کاهش هم هستیم، من از همه، چه جمهوریخواه چه دمکرات، می‌خواهم که رای واقعی خود را بدهند.
برچسب ها: واشنگتن ، عراق
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی