امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶

مقتدی صدر خواستار تظاهرات علیه عدم معرفی دولت جدید در بغداد شد

خرداد: مقتدی صدر روحانی برجسته شیعه عراق خواستار تظاهرات مسالمت آمیز علیه عدم معرفی دولت جدید در نزدیک منطقه امنیتی سبز بغداد شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایلنا ،وی روز جمعه در بیانیه ای دلیل این فراخوان را عدم موفقیت سیاستمداران عراقی در معرفی نامزد نخست‌وزیر جدید و تشکیل دولت انتقالی اعلام کرد.
رهبر جریان صدر خواستار تحصن گسترده و مسالمت آمیز با نظارت نیروهای امنیتی در اعتراض به گروه ها و سیاست مداران عراقی برای تاخیر در معرفی دولت جدید شد.

وی با تأکید بر اینکه گام های تشدید کننده دیگری نیز وجود دارد گفت که من این کار را به نفع تجدید انقلاب و اصلاحات مسالمت آمیز از طریق تظاهرات گسترده مسالمت آمیز مردمی در پایتخت می دانم زیرا این اقدام در راستای فشار آوردن به سیاستمداران برای تشکیل دولت مطابق با آرمان های مردم است.
صدر از مردم عراق خواست که برای تحصن مسالمت آمیز گسترده در نزدیکی منطقه سبز در هماهنگی و همکاری با نیروهای امنیتی آماده شوند.
وی افزود که بعد از این مرحله، اقدام ها و مراحل مردمی دیگری نیز اجرایی و انجام خواهد شد.
برچسب ها: مقتدی صدر ، تظاهرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی