امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

سرمقاله رئیس سابق اف بی آی درباره فرصت نجات آمریکا از ترامپ

خرداد: مدیر سابق اف.بی.آی در سرمقاله‌ای برای روزنامه واشنگتن پست نوشت، اگر ترامپ برکنار هم نشود، ایالات متحده از هم نمی‌پاشد و حفظ می‌شود.

به گزارش خرداد از  ایسنا، جیمز کومی، مدیر سابق اف.بی.آی در سرمقاله‌ای برای روزنامه واشنگتن پست نوشت: من درباره مرگ دموکراسی آمریکا صحبت نمی‌کنم. مرگ دموکراسی در ایالات متحده برای دو قرن است که به صورت مدام پیش بینی شده است. بله، تعداد زیادی از مردم آمریکا به افرادی با شخصیتی ضعیف رای می‌دهند که پس از آن به مصلحت آنها عمل نمی‌کنند اما این درجات مختلف در طول تاریخ ما صادق بوده است.

این سرمقاله در حالی منتشر شد که جمهوری خواهان سنای آمریکا به دنبال تبرئه کردن ترامپ از دو بند استیضاح هستند که کاخ سفید در دسامبر بابت نحوه برخورد و عملکرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با اوکراین تصویب کرد.

سنای آمریکا با ۵۱ رای موافق در برابر ۴۹ رای مخالف روز جمعه اقدامی را متوقف کرد که از شاهدان برای حضور در دادگاه استیضاح ترامپ دعوت می‌کرد و یک رای گیری نهایی روز چهارشنبه قرار است برگزار شود که در آن تقریبا تضمین می‌شود که ترامپ تبرئه شود.

جیمز کومی از زمان برکناری در ۲۰۱۷ از سمت مدیر اف.بی.آی با ترامپ درگیر است.

وی روز جمعه در ادامه سرمقاله خود نوشت: قابل درک است که میلیون‌ها آمریکایی امروز شاهد تاریکی هستند. رئیس جمهوری ما فرد بد و رهبری فاقد صلاحیت است. او مدام دروغ می‌گوید، بر اختلافات نژادی آتش می‌افکند، تلاش می‌کند تا عدالت را دور بزند و نمایانگر یک عوام فریبی خودمحور است که بنیانگذاران آمریکا از آن ترس داشتند.

کومی افزود: آمریکایی‌ها این فرصت را دارند تا درباره ترامپ در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ تصمیم بگیرند. مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را استیضاح کرد و اگرچه احتمالا سنا او را تبرئه می‌کند، آمریکایی‌ها می‌توانند شاهد همه اینها باشند. رسانه آزاد از سوی متمم نخست قانون اساسی که به آمریکایی‌ها اجازه می‌دهد تا حقیقت را بدانند، حفاظت می‌شود.

مدیر سابق اف.بی.آی همچنین نوشت: آنها می‌توانند حقایق و روندها را ببینند و تصمیم بگیرند. در نوامبر، آمریکایی‌ها با اطلاعات کامل این فرصت را دارند تا تصمیم بگیرند چه نوع کشوری هستیم و از رهبرانمان چه انتظاری داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی