امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۴۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

پنجمین قدرت زمینی نظامی جهان هستیم/ روایت عملیات ویژه ارتش علیه داعش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی زمینی ما پنجمین قدرت زمینی دنیاست و شما جوانان و همه ما باید به این افتخار کنیم.

به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز شنبه در حاشیه بازدید از مرکز آموزش ۰۱ در جمع سربازان آموزشی این مرکز بر اهمیت نیروی زمینی در تمامی نبردها به‌ویژه جنگ تحمیلی و نیز نقش و نحوه مقابله این نیرو با داعش به‌ صورت برون‌مرزی تاکید کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: سرنوشت جنگ مثل امضای پایان یک نامه است؛ هیچ نیرویی نمی‌تواند جنگ را تمام کند و سرنوشت جنگ در زمین رقم می‌خورد و امضای پایانی آن با ید باکفایت نیروی زمینی است. گواه من ۴۶ هزار شهید در جنگ است؛ ارتش ما در دفاع مقدس مجموعاً ۴۸ هزار شهید داده است که دو هزار شهید آن از نیروی هوایی و دریایی بوده و مابقی از نیروی زمینی بوده است.

حیدری با اشاره به جایگاه مهم نیروی زمینی گفت: نیروی زمینی ما پنجمین قدرت زمینی دنیاست و شما جوانان و همه ما باید به این افتخار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در زمان مقابله با داعش نیز به کردستان عراق رفتیم و قرارگاهی تشکیل دادیم تا ۴۰ کیلومتر قبل از ورود داعش به ایران با آن‌ها مقابله کنیم. قدرت آتش توپخانه نیروی زمینی قوت قلب رزمنده‌ها بود؛ و هنوز هم توپخانه‌های ما در حال نبرد هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به فرازهایی از سوره مبارکه حمد اظهارداشت: خداوند در این سوره به تمام بندگان در تمام اعصار، یادآوری می‌کند، آموزش می‌دهد و تربیت می‌کند؛ خداوند تبارک‌وتعالی در این سوره همچنین نحوه ارتباط با بزرگ‌تر را آموزش می‌دهد.

حیدری در ادامه سخنان خود با تبیین آیه «اهدنا الصراط...» و تفاوت بین واژه صراط و طریق در ادبیات عرب، تأکید کرد: به بیان واقعی صراط مستقیم خود خداوند است و امروز ولی‌فقیه صراط مستقیم است چراکه ولی‌فقیه جانشین پیامبر (ص) است و پیامبر (ص) جانشین خداوند است.

وی هدف از تحصیل در اسلام را، تعالی و رهایی از جهل دانست و یکی از افراد رشد یافته در مکتب اسلام را سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برشمرد و افزود: اسلام یک مکتب انسان‌ساز است در همین بستر است که سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی رشد می‌کند که عارف و عالم به تمام معناست؛ کسی که شهادتش دل‌های همه آزادگان را متوجه مکتبش، امامش و مسیرش کرد.


پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی