امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

واکنش سازمان ملل به انتصاب نخست وزیر تازه عراق

خرداد: نماینده سازمان ملل در امور عراق روز گذشته- شنبه- با استقبال از تعیین نخست وزیر جدید خواستار تسریع در تحقق اصلاحات بنیادین و خواسته­ های قانونی مردم عراق شد.

به گزارش خرداد از  ایلنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، «جنین هینس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق روز گذشته- شنبه- با استقبال از تعیین «محمد توفیق علاوی»، نخست‌وزیر جدید این کشور خواستار انجام اصلاحات بنیادین و تحقق خواسته‌­های مشروع و قانونی مردم عراق شد.

پلاسخارت با انتشار بیانیه­‌ای اعلام کرد: «عراق به حرکت رو به جلو  نیاز مبرم دارد و نخست‌وزیر جدید مأموریتی بزرگی به عهده دارد که همان تشکیل سریع کابینه و دریافت رأی اعتماد پارلمان برای انجام اصلاحات هدفمند در تحقق خواسته­‌های مردم و عدالت است».

وی در ادامه افزود: « همچنان سختی‌­های فراوانی پیش رو وجود دارد و پیشرفت مستلزم حمایت همه گروه­‌های کارآ و اثر گذار از نخست‌وزیر مکلف برای خدمت به مردم عراق است».

نماینده سازمان ملل در امور عراق توضیح داد: «تعهداتی در بیانیه نخست‌وزیر مکلف وارد شده که بسیاری از خواسته­‌های معترضان صلح‌طلب را محقق می­‌کند».

وی تأکید کرد: «هر چند که این اقدام نشانه­‌ای قابل تقدیر و تشویق است اما این ملت عراق هستند  که سرانجام درباره رهبری کشور و با توجه به دستاوردها و موفقیت­‌های آن داوری خواهند کرد».

در ادامه بیانیه پلاسخارت آمده است: «سازمان ملل بارها از همه مسئولان خواسته که از حزب‌گرائی عبور کرده و منافع ملی را در اولویت قرار دهند. اکنون زمان عمل فرارسیده است. از هیچ تلاشی در عراق برای خروج این کشور از بحران نباید فروگذار شود و سازمان ملل به حمایت از مردم عراق و دولت برای ساخت کشوری امن­‌تر، عدالتمندتر و شکوفاتر ادامه خواهد داد».

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی