امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

ترامپ سخنرانی سالانه خود را برگزار می‌کند

خرداد: رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سه‌شنبه شب، با تمرکز بر دستاوردهای ادعایی خود در عرصه‌های داخلی و خارجی، آخرین سخنرانی سالانه دور نخست ریاست‌جمهوری‌اش را انجام دهد.

به گزارش خرداد به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه آخرین سخنرانی سالانه دوره نخست زمامداری خود را انجام خواهد داد.

انتظار می‌رود تمرکز ترامپ در این سخنرانی که در ساعت ۹ شب به وقت واشنگتن-دی سی و حین برگزاری نشست مشترک کنگره آمریکا برگزار می‌شود، بر بزرگنمایی دستاوردهایی باشد که در ۴ سال گذشته به دست آورده تا به این ترتیب در جریان رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰، افکار عمومی آمریکا را با خود همراه کند.

گفتنی است این سخنرانی به طور سنتی در بخشی از کنگره که به مجلس نمایندگان آمریکا تعلق دارد، برگزار می‌شود.

 در فوریه سال ۲۰۱۹، سخنرانی سالانه ترامپ یک ساعت و ۲۲ دقیقه طول کشید و ۴۷ میلیون نفر شاهد پخش زنده آن از رسانه‌ها بودند.

از محورهای احتمالی سخنرانی امسال وی می توان به کاهش مالیات، کاهش نرخ بیکاری، توافق‌های تجاری خارجی، مهار مهاجرت غیرقانونی، تشدید تنش‌های اخیر با ایران، تنش‌های همیشگی با روسیه و چین و البته وعده‌های همیشگی برای بازگرداندن نظامیان آمریکایی به خانه اشاره کرد.

این سخنرانی در روز آغاز رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و یک روز قبل از اعلان رسمی سنا مبنی بر پایان جلسه استیضاح ترامپ که متهم به تخلف در پرونده موسوم به اوکراین‌گیت است، انجام می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی