امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
مطالعات جدید محققان نشان داد

نقش بسیار مهم زنگ هشدار صبحگاهی در فعالیت انسانی

خرداد: مطالعات جدید نشان می‌دهد، زنگ هشدار (آلارم) ساعتی که صبح با آن از خواب بیدار می‌شویم، نقش بسیار مهمی در میزان هوشیاری و سطح انرژی صبحگاهی دارد که در تمام طول روز تاثیر می‌گذارد.

به گزارش خرداد از ایرنا، افراد بنا به سلیقه شخصی نوع زنگ هشدار ساعت را انتخاب می‌کنند. مطالعات جدید نشان می‌دهد نوع این زنگ تاثیر بسیار مهمی در سطح هوشیاری، انرژی و خلق و خوی صبحگاهی دارد.

بر اساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه RMIT  در استرالیا صورت گرفته است، آلارم‌های ملودیک و ریتمیک سطح هوشیاری فرد را بهبود می‌بخشند و باعث می‌شوند افراد با آرامش بیشتری از خواب بیدار شوند.

این مطالعه دستاورهای مهمی برای افراد با شغل‌های متفاوت دارد. برای مثال کارگران شب‌کار، کارمندان اورژانس، آتش‌نشانان،‌ خلبانان، یا پزشکان و پرستاران هنگام شیفت نیاز دارند به محض بیدارشدن از خواب به طور کامل هوشیار باشند.

بر اساس این مطالعه رخوت صبحگاهی یکی از معضلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند و گاهی خلق و خوی فرد را در تمام طول روز تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر افراد به طور صحیح از خواب بیدار نشوند، عملکردشان به طور متوسط حدود ۴ ساعت در روز کاهش می‌یابد. این یافته حتی در مورد فضانوردان ایستگاه فضایی نیز صادق است و نوع بلندشدن تاثیر مهمی در سطح انرژی و خلق و خوی آنان دارد.

در ادامه این گزارش آمده است، صداهایی مانند بوق مداوم منجر به سردرگمی ذهنی می‌شوند و گزینه مناسبی برای ساعت صبحگاهی نیستند.

برچسب ها: رنگ هشدار ، بیداری
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی