امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹

اینجا بیماران روانی را به درخت غل و زنجیر می‌کنند/تصاویر+16

خرداد: در یک اردوگاه ویژه بیماران روانی در شمال کشور غنا بیماران تحت شدیدترین رفتارهای غیرانسانی قرار می گیرند.

به گزارش خرداد از فرارو، در این مرکز حدود 30 نفر بیمار با غل و زنجیر به دیوارهای بتنی بسته شده اند. آنان از سلامت روانی و سوء مصرف مواد مخدر رنج می برند.

این مرکز توسط فردی به نام ایرین دادزی 62 ساله اداره می شود که 34 سال پیش کار خود را آغاز کرده است.

کارکنان این مرکز می گوینده همه روزه ده ها نفر که از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج می برند به این مرکز مراجعه می کنند. با این حال بسیاری از بیماران این مرکز می خواهند از این غل و زنجیرها رهایی یابند.

فرار از این مرکز خط قرمز محسوب می شود و افراد متخلف با غل و زنجیر به درخت بسته می شوند. اعضای خانواده های آنان نیز غالبا در کنار آنها حضور می یابند و برای آنها دعا می کنند.

این مرکز دارای بخش هایی برای زنان و مردان است. به بیماران داروهای گیاهی داده می شود. گاهی ممکن است افراد چند سال در غل و زنجیر باشند.

امامه بلکوبا زنی که مبتلا به اسکیزوفرنی است یک سال است که به یک درخت بسته شده است. او نمی داند چند سال دارد. شوهرش به جرم سرقت در زندان است و چهار فرزند بین دو تا هشت سال دارد.

سارا نیز زن دیگری است که سه فرزند دارد. او می گوید پس از تولد هر یک از فرزندانش بیمار شده است و به امید بهبودی به این مرکز آورده شده است. سارا پس از تلاش برای فرار به درخت زنجیر شده است. او گفته فقط می خواسته برای دیدن فرزندش به خانه برود.

بابا آگونوا مردی حدود 30 ساله نیز به درخت زنجیر شده است. او فقط هنگامی که گرسنه است مادرش را صدا می زند. این مرد پس از مصرف ماری جوانا بیمار شده و رفتارهای پرخاشگرانه اش پای او را به این مرکز باز کرده است.

بدرفتای مسئولان این مرکز با بیماران واکنش های تند مقامات حقوق بشری را درپی داشته است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی