امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸

تل‌آویو در انتظار گشوده شدن آسمان سودان به روی هواپیماهای خود

خرداد: یک منبع اسرائیلی اعلام کرد، دیدار میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس شورای انتقالی سودان در راستای تلاش تل‌آویو برای تحقق اهداف خود در زمینه حریم هوایی صورت گرفت.

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، روزنامه "تایمز اسرائیل" نوشت: به دنبال نشست غیر منتظره‌ای که میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای انتقالی سودان در اوگاندا برگزار شد، تل‌آویو از سودان انتظار دارد در آینده نزدیک حریم هوایی خود را به روی شرکت‌های هواپیمایی رژیم صهیونیستی باز کند.

این روزنامه نوشت: به دلیل نقش خارطوم در منطقه و موقعیت جغرافیایی این کشور مسئولان اسرائیلی از مدت‌ها قبل خواستار بهبود روابط خود با سودان بودند.

روزنامه مذکور نوشت: نتانیاهو توسعه روابط با کشورهای آفریقایی را یکی از مهمترین اولویت‌ها در سیاست خارجه خود قرار داده است و در همین رابطه در سال ۲۰۱۹ نیز در از سرگیری روابط با چاد موفق عمل کرد.

یک مسئول ارشد اسرائیل  ژانویه ۲۰۱۹ به رسانه‌های این رژیم اعلام کرد، سفر رئیس جمهوری چاد به قدس اشغالی مسیر را برای عادی سازی روابط با کشورهای آفریقایی با اکثریت مسلمان به ویژه سودان، مالی و نیجر هموار کرد.

همچنین گزارش‌های مطبوعاتی حاکی از آن است که هدف از اقدامات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در آفریقا دستیابی به مسیری جدید برای پروازهای هوایی به آمریکای جنوبی است و استفاده از حریم هوایی کشورهایی که دشمن دیرینه رژیم صهیونیستی هستند به ویژه چاد و سودان این فرصت را برای تل‌آویو فراهم خواهد کرد که پروازهای مستقیم بیشتری به آمریکای جنوبی داشته باشد.

در همین راستا، منابع سودانی اعلام کردند که نتانیاهو و عبدالفتاح البرهان در کامپالا با نظارت رئیس جمهوری اوگاندا دیدار کرده و دو طرف در جریان این دیدار به بررسی آغاز عادی‌سازی روابط و منافع مشترک پرداختند.

رئیس‌جمهور چاد که دولتش به سرکوب خشن مخالفان متهم است، بعد از چهار دهه قطعی روابط میان این کشور و اسرائیل، در ماه نوامبر 2018 به تل‌آویو سفر و با مقامات اسرائیلی دیدار کرد.
برچسب ها: تل‌آویو ، سودان
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی