امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
تعداد نظرات: ۹ نظر
شوی تهوع آور ساده زیستی در انتخابات

دزد باش اما کاربلد باش!/آقایان اصولگرا هنوز احمدی‌نژاد را فراموش نکرده ایم

آن مسئول دزد و چپاولگر هر چقدر هم که کیسه دوخته باشد و به دنبال حیف و میل اموال عمومی باشد، کیسه او حجمی دارد و اندازه ای، انتهای آن آنست که چند ده میلیاردی را حیف و میل کند و ... اما همزمان اگر مسئول انسان و ساده زیستی کاربلد نباشد، می تواند با یک امضای نا به جا با یک تصمیم نادرست میلیاردها دلار به کشور و ملت ضربه زده و چه بسا که تا چند دهه تبعات تصمیمات نادرست او چند نسل را دچار صدمه و آسیب کند.
سرویس سیاسی خرداد-رضا رئیسی: این روزها طیفی از اصولگرایان که از حسن اتفاق از لایه های تندرو این جریان محسوب می شوند و روزگاری از سینه چاکان پر و پا قرص احمدی نژاد نیز به حساب می آمدند اما این روزها برچسب اصولگرایی را هم برای خود نمی پسندند و از عنوان جوانان جبهه انقلاب برای خودشان بهره می گیرند، دوباره در ایام انتخابات به سراغ تاکتیک قدیمی و نخ نما شده و پوپولیستی ساده زیستی نمایی رفته اند.

به گزارش خرداد، حال البته سئوال مهم و کلیدی آنست که ساده زیستی برای یک مسئول و یک مقام حسن است و امتیاز ویژه محسوب می شود؟ یا سئوال بهتر بپرسیم آیا اساسا ساده زیستی نیاز به این پروپاگاندا و بازنمایی تبلیغاتی دارد و این اقدام با روح این مزیت اخلاقی همخوانی دارد؟

در پاسخ به این سئوالات باید گفت؛ ساده زیستی از سجایای اخلاقی و از سنت های بزرگان دینی و معنوی در تاریخ ما بوده و نشانه ای از عدم دنیا پرستی و توجه به اصول و ارزش های راستین معنوی در راستای تعالی روحی انسانی که در این دنیا به مثابه مسافر است.

با این تعریف و نگاه قطعا و حتما ساده زیستی یک مزیت اخلاقی در مدل و سبک زندگی به شمار می آید اما همین ارزش وقتی تبدیل به ابزاری تبلیغاتی و در راستای نیل به قدرت مادی شود، در واقع نقض غرض رخ داده و از اصالت خود خارج شده و نتیجه معکوس دارد، آنچنان که ریا به شدت مورد مذمت و نکوهش در متون و آموزه های دینی ماست.

اگر فردی واقعا ساده زیست است، این ساده زیستی در اضلاع و اجزای مختلف زندگی و زیست اجتماعی فرد متبلور و نمایان بوده و نیازی نیست که آن را در بوق و کرنا کند و فریادش بزند که آی مردم ببینید من خانه ام فلان شکل و در فلان جا هست و فلان ماشین را دارم، آی مردم ببینید من چقدر بی توجه به دنیا هستم و در فکر جیفه بی ارزش دنیوی نیستم! اگر نیستی که مردم تو را دیده و با زندگی خود و خانواده ات آشنا هستند و نیازی به این تبلیغات و توضیحات نیست، پس اگر آن را آنهم در ایام انتخابات و به قصد جلب توجه افکار عمومی به خود مطرح می کنی حتما یک جای کار ایراد دارد و قصد و غرضی پشت آن نهفته است.

حال البته به سراغ یک نکته مهم تر برویم، آیا مسئول و مقامی که ساده زیست است، یک مزیت ویژه و فوق العاده دارد و باید بدون هیچ تردیدی او را پذیرفته و روی چشم بگذاریم؟

ساده زیستی البته از نوع واقعی و اصالت دار آن یک مولفه و مزیت خوب برای یک مقام و صاحب قدرت است اما قطعا و حتما نه همه چیز است و نه حتی یک مزیت ویژه و خاص، چرا؟!

مهم ترین وظیفه یک مسئول و مقام عالیرتبه و صاحب قدرت چیست؟ رتق و فتق امور به بهترین وجه و کارآمدی بی شک مهم ترین وظیفه یک مسئول است.

مسئولی که متخصص نباشد و توانمندی نداشته باشد، هر چقدر که انسان خوب، ساده زیست، اخلاق مدار و ... باشد، ضررهایش بر منفعت هایش چربش داشته و می تواند جامعه و کشور را به قهقرا رهنمون نموده و ضربات جبران ناپذیری را بر زندگی لایه های مختلف و متکثر مردم وارد کند.

پا فراتر بگذارم، اصلا می خواهم بگویم که مسئول اشرافی و حتی دزد اما کاربلد و توانمند بهتر از یک مسئول ساده زیست و اخلاق مدار اما فاقد کارایی و تخصص و تبحر است! چرا؟

آن مسئول دزد و چپاولگر هر چقدر هم که کیسه دوخته باشد و به دنبال حیف و میل اموال عمومی باشد، کیسه او حجمی دارد و اندازه ای، انتهای آن آنست که چند ده میلیاردی را حیف و میل کند و ... اما همزمان اگر مسئول انسان و ساده زیستی کاربلد نباشد، می تواند با یک امضای نا به جا با یک تصمیم نادرست میلیاردها دلار به کشور و ملت ضربه زده و چه بسا که تا چند دهه تبعات تصمیمات نادرست او چند نسل را دچار صدمه و آسیب کند.

البته که ایده آل مسئولی پاکدست و کاربلد است و این مثال برای تنویر افکار عمومی زده شد تا این نکته یادآوری شود که شو تبلیغاتی تهوع آور این روزهای کاندیداهای انتخابات از به اصطلاح جبهه انقلاب در خصوص ساده زیستی دستمایه فریب خلق و ملت نشود، آنگونه که کاندیدای محبوب این جریان که این روزها به شدت از او تبری می جویند، مردی بود که خم می شد و بند کفش کتونی را خودش می بست و یک آپارتمان محقر داشت و یک کاپشن نخ نما شده اما در دوران زمامداری خود 800 میلیارد دلار درآمدهای نفتی را بر باد داد و البته بماند که پاک ترین دولت تاریخ رکوردهای جاویدان و عجیب و غریبی در اختلاس های نجومی و چپاول های درآمد ملی از بابک زنجانی تا خاوری و مردان بهاری رقم زد!


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۹
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
1
0
حالا نه روحانی مدینه فاضله برامون درست کرده !!!!!
احمدی نژاد لااقل به فکر مردم بود نه سرمایه دار
از روم نمیرید
ali
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
1
0
رضا رییسی تو خودت که خطی هستی فکر می کنی احمدینژاد هم مثل تو خطیه .البته خطی هست اما خط مردم و اسلام و رهبری نه اون خطی که تو هستی،مردم احمدینژاد را نه اصولگرا میدونند نه اصلاح طلب.البته بعضی زمانها این جناح ها برای منافع طلبی خودشون می خواستند و می خواهند خودشون را به احمدینژاد بچسبونند اما احمدینژاد هیچ وقت هیچ کدامشان را قبول نداشته برای همین دلسوز مردمه و برای همین با این همه تبلیغ سوء که امثال شماها میلیارد میلیارد بودجه خرج می کنید تا از چشم باندازیدش نه تنها از چشم نافتاده که بر عکس بر دل اقشار بیشتر مردم جای گرفته.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
1
0
احمدی نژاد تا زمانی که در خط انقلاب بود هم ساده زیست بود و هم کاربلد. آمارهای این دولت شما از آن زمان درخشندگی آن زمان را واضح نشان می دهد، وقتی هم که به شما نزدیک شد دیگر نه ساده زیست بود و نه کاربلد، شما احمدی نژاد را یک کاسه قضاوت میکنید تا جریان رقیب را تخریب کنید.
رحیم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
1
0
در خدمت به مردم انگشت کوچیکه احمدی نژاد هم نیستید
ناشناس
Germany
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
0
1
اینا سوسیالیس تخیلین ، مثل اونی که از ثروتمندا بگیرن بدن به فقرا ! باید تولید ارزش اضافی باشد تا رشد اتفاق بیفتد و مردم توانگر بشن . چیزی که حکومت کومونیست چین بعد چند سال تجربه حکومت سوسیالیستی بهش رسید
آرین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
0
0
ای کاش میشد با گنده تون یعنی جناب خاتمی در یک رقابت انتخاباتی مبارزه میکرد تا معلوم بشه یک من ماست چقدر کره داره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
1
0
می ترسیدا
احمدی نژاد را فقط پای کارهای انقلاب می شناسند
او نه چپ است نه راست
نه به چپ باج داد نه به راست
برای همین هردو باهم خواستند بزنندش زمین
ولی چراغی را که ایزد برفروزد هرآنکس پف کند ریشش بسوزد
بابک خان و خاوری هم مشخص است از دامان چه کسانی به پول و پله رسیدند.
مردم که ... نیستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
1
0
خيلي درد داشت جوانان انقلابي كار بلد دارايي ناچيز خود را اعلام كردند؟
دردش مي دوني كجاست ؟ اونجاست كه شما با اين تحليل تان نشان داديد نمي توانيد از ارودگاه تان افراد كار بلد ساده زيست و البته و مهمتر از همه افراد پاكدست را به مردم معرفي كنيد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
1
درهشت سال دوره احمدى نژاد ، براى هشتاد سال مملكت را شخم زدند ،باند ، رانت ، غارت، چپاوول ، از معاون اولش بگير تا ته خط، لعن و نفرين هشتاد ميليون ايرانى بدرقه عمر نكبت زاده هاى كثيفشان
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی