امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷

واشنگتن: اگر بغداد بر اخراج نظامیان ما اصرار دارد، باید خسارت‌ بدهد

خرداد: سفارت آمریکا در امان ضمن رد احتمال میزبانی اردن از نیروهای آمریکایی بعد از قطعنامه پارلمان عراق مبنی بر اخراج آنها از این کشور تاکید کرد: اگر بغداد بر این موضوع اصرار دارد باید خسارت‌های هنگفت آن را بپردازد.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از سایت روسیا الیوم، کارن ساساهارا، کاردار سفارت آمریکا در اردن گفت: ما هر گونه مذاکرات میان ایالات متحده و اردن برای میزبانی نیروهای آمریکایی را رد می کنیم. حضور آمریکا در عراق با مصوبه پارلمان عراق نبوده است که با مصوبه دیگری پایان یابد. 

وی مدعی شد: حضور ما در عراق به دلیل لزوم حفظ امنیت این کشور و امنیت کل منطقه است و خروج این نیروها به عراقی‌ها آسیب بیشتری می‌زند. سربازان آمریکایی در عراق ضامن تداوم دموکراسی در این کشور هستند و در صورت خروج آنها، این کشور در آستانه فروپاشی و نابودی قرار خواهد گرفت. همانطور که پیشتر در سوریه نیز این اتفاق رخ داد. علاوه بر آن اموال عراق در آمریکا نیز بلوکه خواهد شد. 

کاردار سفارت آمریکا در خاتمه تاکید کرد: اگر بغداد برای اخراج نیروهای ما اصرار دارد، باید همه خساراتی که ارتش آمریکا در جنگ آزادسازی عراق و نجات این کشور از چنگال تروریست‌های داعش متحمل شده را بپردازد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی