امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۸

ترامپ در اتهام ممانعت از انجام تحقیقات کنگره تبرئه شد

خرداد: به دنبال نادیده گرفته شدن اتهامات ترامپ توسط سناتورهای جمهوریخواه، رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در خصوص اتهام ممانعت از انجام تحقیقات کنگره تبرئه شد.  

ترامپ در اتهام ممانعت از انجام تحقیقات کنگره تبرئه شد

به گزارش خرداد ،ایرنا به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، در این رای گیری که در خصوص ممانعت از انجام تحقیقات کنگره در پرونده اوکراین‌گیت برگزار شد، ۵۳ نفر از سناتورها، ترامپ را تبرئه و ۴۷ نفر به گناهکار بودن او رای دادند.

بر اساس این گزارش، روند استیضاح ترامپ با اطلاعاتی که از یک فرد افشاگر حدود پنج ماه پیش به مجلس نمایندگان رسید، کلید خورد.
این افشاگر که هیچ‌گاه نام وی مطرح نشد و حتی جان رابرتز رئیس دیوان عالی آمریکا که ریاست محکمه ترامپ را برعهده دارد هم اجازه قرائت سوال در این باره را نداد، اطلاعاتی را برملا کرد که نشان می داد ترامپ از طریق وکیل شخصی خود رودی جولیانی، به ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری جدید اوکراین فشار وارد کرده است تا برای کمک به انتخاب مجدد خود، علیه هانتر بایدن فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی خود تحقیق کند.

این ماجرا به "اوکراین گیت" شهرت یافت و پس از بررسی و احضار برخی از شاهدان، مجلس نمایندگان با اکثریت آرا ترامپ را به "سوء استفاده از قدرت" و "اخلال در کار کنگره" متهم ساخت.
برچسب ها: ترامپ ، کنگره ، تبرئه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی