امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
موضوع منافع ملی و وحدت درونی

پیام ویژه و مشترک نانسی پلوسی و ترامپ برای مقامات ما در ایران!

این یعنی این دو و احزاب متبوع آنان هیچ سر آشتی و کوتاه آمدن در برابر یکدیگر ندارند اما درست در همین مراسم اتفاقی افتاد که در عین تلخ بودن آن برای ما درس و پیام ویژه ای هم برای مسئولان و مقامات و سیاسن و احزاب ما در داخل ایران دارد.
سرویس سیاسی خرداد: بی گمان تنش و چالش مستقیم و دهن کجی رو در روی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس جمهوری این کشور آنهم در مهم ترین سخنرانی سالیانه روسای جمهوری آمریکا که بیش ترین مخاطب داخلی و خارجی را دارد، شاید  در همه ادوار تاریخ آمریکا بی سابقه باشد و بیانگر اختلاف جدی و عمیق نانسی پلوسی و ترامپ اما درست در همین مراسم اتفاقی افتاد که برای ما درس آموز است و شایسته تامل و توجه.

به گزارش خرداد، در تاریخ آمریکا این حد از تنش داخلی و دو قطبی شدن فضای سیاسی میان دموکرات ها و جمهوریخواهان بی سابقه است و روزی نیست که در رسانه های متقابل و در سخنرانی های دو طرف حملات تند و تیز و مجادلات کلامی و لفاظی های سیاسی بوقوع نپیوسته و دو طرف از خجالت یکدیگر در نیایند.

اتفاقا نانسی پلوسی و ترامپ در نوک پیکان این بگو و مگوها هستند و چند سالی می شود که برای هم از رو تیغ کشیده اند، اختلافات آنقدر بالاست که رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی بی نزاکتانه و عجیب از دست دادن با نانسی پلوسی خودداری می کند و در مقابل نانسی پلوسی هم مقابل لنز دوربین ها و درست در کنار آقای رئیس جمهوری متن گزارش او را پاره می کند و دور می ریزد.

این یعنی این دو و احزاب متبوع آنان هیچ سر آشتی و کوتاه آمدن در برابر یکدیگر ندارند اما درست در همین مراسم اتفاقی افتاد که در عین تلخ بودن آن برای ما درس و پیام ویژه ای هم برای مسئولان و مقامات و سیاسن و احزاب ما در داخل ایران دارد.

در هنگام سخنرانی سالیانه ترامپ در روز گذشته و به رغم تنش های موجود که شرح آن رفت، در هنگامی که دونالد ترامپ در خصوص ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی سخن می گفت و بدان اشاره می کرد، از معدود مواردی بود که دموکرات ها در کنار جمهوریخواهان برای ترامپ دست زده و به تشویق وی پرداختند.

و این یعنی آنکه آنان در عین اختلافات شدید داخلی در خصوص آنچیزی که منافع ملی خود می دانند (اینجا ترور سردار سلیمانی) اختلاف ها را کنار گذاشته و یکصدا و یک دل می شوند و در واقع پشت یکدیگر ایستاده و صحنه را خالی نمی کنند.

حالا سئوال بزرگ برای ما آنجاست که آیا ما در داخل کشورمان و به رغم اختلافات داخلی که قطعا در این حد و اندازه هم نیست در موضوعات و مقولاتی که معطوف و منوط به منافع ملی است اینگونه پشت هم میایستیم؟

آیا در مقولات مهم و تاثیر گذار اختلافات داخلی را به کناری می نهیم و پشت در پشت هم خواهیم ماند؟ اگر وحدت گفتمانی و همراهی عمومی را در مقوله خاص داشتیم؛ همانند محکومیت ترور سردار عزیز ملت، از وحدت رخ داده بهره گرفته و آن را خرج منافع و رویکردهای سیاسی و جناحی خودمان نمی کنیم؟

اگر به عنوان مثال در این شرایط نیازمند اتحاد و همدلی در حمایت از سربازان خط مقدم دیپلماسی در برابر دشمن هستیم، حاشیه پردازی نمی کنیم و با سناریو سازی های خطی و جناحی وقت و انرژی خود را مصروف تخریب خودی ها نمی کنیم؟

و البته اگر های بسیار دیگر، کاش ما از دشمنان خود نیز آنچه را که درست و منطقی و هوشمندانه انجام می دهند، یاد بگیریم و به آن اعتنا و التفات ورزیم

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
2
0
قیاس شما از اساس باطل است. آنها در برابر صلابت خارجی یکصدا شدند. ما نیز همواره اینگونه بوده ایم. لکن دربرابر سازش همانگونه که در ایران عده ای انتقاد میکردند در امریکا هم عده ای انتقاد میکردند. اتفاقا این واقعه از این لحاظ درس است که همانگونه که امام خامنه ای بارها فرمودند در امریکا جمهوری خواه و دموکرات تفاوتی نمیکنند. اروپا با امریکا هم تفاوتی ندارند. ولی دستگاه فشل سیاست خارجی همانگونه که بارها اعلام کرده منتظر رای آوری دموکرات هاست غافل از اینکه اگر جمهوری خواهان آشکارا دشمنی میکندد دموکرات ها با پنبه سر میبرند به گونه ای که عده ای در ایران فریب میخورند.
الماسی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
0
0
در جواب این کار بر که واقعا به تمام معنی یک ادم دورو ومنافق صفت است باید گفت اخه .... مملکت به خاطر دشمنی با امریکا داره به باد فنا میره انوقت تو ...... ادعای انقلابی گری در می اوری، امثال شماها که هم از توبره میخورید وهم از آخور نمیگذارند که مشکلات ما با امریکا که به حق کدخدای جهان است حل شود ،، تورم تا اسمان هفتم ، بیکاری وحشتناک ،،اعتیاد غوغا میکند دزدی واختلاس به اوج خود رسیده ،،فساد اخلاقی وفحشا قبحش از بین رفته .....،دیگه میخوای چی به سر مردم ومملکت بیاید تا شما .......... قانع شوید ،،
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی