امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹

نخستین واکنش ترامپ درباره استیضاح: از دوزخ گذشتیم

خرداد: رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش رسمی به تبرئه شدن خود از اتهامات استیضاح، گفت: از دوزخ گذشتیم اما عملکرد دموکرات‌ها بسیار غیرمنصفانه بود.

به گزارش خرداد ،دونالد ترامپ روز پنج شنبه در نخستین سخنرانی رسمی خود پس از تبرئه اتهامات استیضاح از سوی مجلس سنا افزود: هیچ کار خطایی نکرده بودم. در زندگی خطا کردم اما نه به طور عمد اما نتیجه نهایی این است که واشنگتن پست نوشت "ترامپ تبرئه شد".

وی به طعنه گفت می توانید این روزنامه را به خانه ببرید و به دوستانتان نشان دهید، این تنها تیتر خوبی است که من از واشنگتن پست دیده ام، البته همه روزنامه ها همین را نوشتند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: این یک مساله سیاسی و غیرمنصفانه بود، من گفتم آنها را به دادگاه بکشانیم اما می گویند نمی توانیم این یک مساله سیاسی است. ابتدا مساله روسیه را مطرح کردیم، بعد تحقیقات مولر را راه انداختند در حالی که می توانست بلافاصله آن را مختومه اعلام کنند.

ترامپ اضافه کرد: همه ما واقعا دچا رنج های زیادی بودیم. این تشویق شایسته همه ماست چرا که شرایط غیرمنصفانه ای بود. طی چندماه گذشت کار خارق العاده ای انجام شد، چند سال پیش و از روزی که از پله برقی (به هنگام سوگند ریاست جمهوری) پایین آمدم شروع کردند و هرگز تمام نشد.

وی خاطرنشان کرد: در این سه سال گشذته کاری اهریمنی و فاسد علیه ما به راه انداختند، اطلاعات را رخنه می دادند و دروغ می‌گفتند، هرگز نباید سر هیچ رئیس جمهوری بیاید. هیچ رئیس جمهوری تاب این مساله را نداشت. هرچند هم یاران خوبی داشتم اما می توانست از تحمل خارج شود.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر حقد و کینه خود را از جیمز کومی مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) ابراز کرد و گفت: اگر جیمز کومی را اخراج نمی کردم، ممکن بود اینجا نمی بود. او یک پلیس کثیف بود. من فکر می کنم بیش از هر رئیس جمهوری دستاورد داشتیم و بیشتر از هر چیز با همکاری نمایندگان مجلس و سناتورهای جمهوریخواه توانستیم اقدام کردیم.

ترامپ در واکنش به اظهارات شامگاه سه شنبه درباره پیشرفت اقتصادی که با واکنش دموکرات‌ها مواجه شد و آن را میراث دولت باراک اوباما دانستند، گفت: اگر ما پیروز نمی شدیم بازار سهام سقوط می کرد. از زمانی که به نظر می رسید ما در حال برنده شدن هستیم سهام شروع کرد به بالا رفتن و این کار من بوده‌است.

وی افزود: مردم سخنرانی وضعیت کشور را پسندیدند و به خاطر آن بازار سهام هم خیلی خوب شد.

خبر در حال تکمیل است
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی