امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۶۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

بگو و مگو در شورای شهر/قهر تازه و تهدید به استعفای آورین

خرداد: در جریان بررسی نامگذاری معابر و خیابان‌های شهر تهران بین برخی اعضای شورای شهر درگیری لفظی رخ داد.

به گزارش خرداد از ایلنا، بررسی نامگذاری معابر و خیابان‌های جدید در پایتخت در یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای شهر حواشی زیادی در پی داشت.

محمد جواد حق شناس در جریان این بررسی گفت: کمیسیون با پیشنهادات رسیده همیشه همراهی نمی‌کند و برای تغییر نام مقاومت وجود دارد. هر روز و هر شب خیابان و میدان جدید ایجاد نمی‌شود، اما شاهد تعدد نام‌های تکراری هستیم و تعداد خیابان‌های جدید در شهر باعث شده تا به سمت نامگذاری های جدید برویم.

او تصریح کرد: در حال حاضر به عنوان مثال اسامی لاله، لادن، مریم و نیلوفر به دفعات و در حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ بار تکرار شده است که باید از این تکرارها جلوگیری شود.

حسن خلیل آبادی در ادامه بیان داشت: ما از خود اسم خلق نمی‌کنیم و کوچک‌ترین تعارضی هم با نظر مردم مطرح نبوده است.

سپس بهاره آروین و ابراهیمی امینی گفتند که نامگذاری باید مانند بررسی باغات به صورت تک تک انجام شود، چرا که حساسیت مردم را به همراه دارد.

در ادامه حجت نظری گفت باید رویه واحد در نظر گرفته شود.این واکنش نظری با اعتراض بهاره آروین همراه شد. او با بیان اینکه در صحن به ما توهین شده است، گفت:این برخورد ایشان ناشایست است، من استعفا می‌دهم و هرکس آستانه تحملش بالاست، عضو هیات رئیسه شود.

در ادامه اعضای شورای شهر تلاش کردند، آروین را برای خروج از صحن منصرف کنند، چرا که با خروج او صحن از رسمیت می‌افتاد.

سرانجام در جریان این بررسی، خیابان اردلان در محدوده خیابان شهید مفتح به خیابان استاد مرتضی ممیز، کوچه رفعت در محدوده خیابان سعدی به کوچه شهید اسماعیل حیدری و کوچه هفتم در شهرک استقلال به کوچه شهید محمدعلی میرزایی تغییر نام یافت.

همچنین استخر ویژه بانوان در میدان بهمن به نام نیروبانان اسدبیگی قهرمان رشته قایقرانی آسیا و سالن چندمنظوره فوتسال به نام فرشته کریمی قهرمان فوتسال آسیا و سالن چندمنظوره یادآوران به نام حشمت‌الله کهندل سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تغییر نام یافت.

به گزارش خرداد، این واکنش بهاره آروین و تهدید به استعفای او البته مسبوق به سابقه است و پیش تر نیز پس از واقعه سقوط هواپیما و شلیک اشتباه پدافندی این عضو شورای شهر در اقدامی عجیب در کنال تلگرامی خود مدعی استعفا از شورای شهر شد اما بعدتر گفت که به استعفا فکرده است، نه داده است!

حال سئوال اینجاست که مگر کسوت نمایندگی مردم عرصه این قهر و آشتی های خاله بازی طور و جو زده است که خانم نماینده تا سر الک کج می شود، از استعفا گفته و قهر می کند؟ این واکنش های احساسی و بدور از درایت و عقلانیت چه تاثیری بر مردم و رای دهندگانی خواهد داشت که به امید بهبود شرایط و اعتماد به نظر بزرگان اصلاحات به این چهره های ناشناخته رای دادند تا گره گشا باشند اما اکنون گویا این عزیزان به جای گره گشایی مشغول درگیری با خود و قهر و آشتی هستند!

پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی