امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

پاسخ تند و تیز سندرز به اتهام زنی ترامپ

خرداد: برنی سندرز ادعای دونالد ترامپ مبنی بر کمونیست بودن خود را رد کرده و ترامپ را مبتلا به "بیماری دروغگویی" دانست.

به گزارش خرداد از  ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برنی سندرز، از نامزدهای ریاست جمهوری مطرح حزب دموکرات در گفتگو با "فاکس نیوز ساندی" و در پاسخ به سوالی درباره کمونیست خوانده شدنش توسط دونالد ترامپ گفت: فرقی که میان سوسیالیسم من و سوسیالیسم دونالد ترامپ هست مربوط به این اعتقاد من است که دولت باید به خانواده های کارگران کمک بکند نه میلیاردرها.

سندرز در ادامه این صحبتهایش عنوان کرد: من به طور مشخص یک کمونیست نیستم. ترامپ شاید تفاوتش را درک نمی کند و مبتلا به بیماری دروغگویی است.

سندرز همچنین در این مصاحبه با پرسشی درباره "دستور کار سوسیالیستی" خود و اینکه آیا آمریکا آماده پذیرش طرح هایی همچون "مدیکِر برای همه" و "توافق سبز جدید" است روبرو شد.

سندرز در پاسخ گفت: از بسیاری از جوانب ما همین امروز هم یک جامعه سوسیالیست هستیم. او همچنین به ترامپ به سبب برخورداری از معافیتهای مالیاتی و یارانه ها قبل از آنکه کنترل کاخ سفید را به دست بیاورد حمله کرد.

او تاکید کرد: اگر ما قرار باشد وضعیت موجود را به حال خود رها کنیم در ۱۰ سال آینده به جایی میرسیم که ۵۰ تریلیون دلار هزینه خواهیم داد. طرح "مدیکر برای همه" برای یک فرد عادی آمریکایی کمتر از هزینه ۱۲۰۰۰ دلاری که آنها سالانه به شرکتهای بیمه پرداخت می‌کنند هزینه خواهد داشت.

برچسب ها: برنی سندرز ، ترامپ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی