امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷

نامه رئیس دموکرات سنا به 74 بازرس کل آمریکایی برای حمایت از شاهدان در برابر ترامپ

خرداد: رهبر دموکراتهای سنای آمریکا طی نامه‌ای از ۷۴ بازرس کل این کشور خواست تا از مقامهای افشاگر مشغول به کار در دولت محافظت کنند؛ اتفاقی که در پی برکناری چند مقام کلیدی دولت آمریکا از سوی دونالد ترامپ به تلافی مواضع آنها در تحقیقات مربوط به استیضاحش رخ داده است.

به گزارش ایسنا، چاک شومر، رهبر دموکراتهای مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای که امروز (دوشنبه) برای بازرس کل وزارت دفاع کشورش نوشت عنوان کرد، "سرهنگ الکساندر ویندمن بعد از آنکه شجاعانه قدم جلو گذاشت تا حقیقت را بگوید هدف حملات شرورانه ترامپ قرار گرفت."

ویندمن که قبلا در دولت ترامپ به عنوان مقام ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید فعالیت کرده، زمانی که در جریان تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ اقدام به ایراد شهادت کرد در اقدامی انتقامجویانه از سمتش برکنار شد.

حتی یوگنی ویندمن، برادر دوقلوی او نیز که به عنوان وکیل کاخ سفید کار می‌کرد هم از سمتش کنار گذاشته شد.

همچنین گوردون ساندلند هم که به عنوان سفیر دولت ترامپ در اتحادیه اروپا منصوب شده بود نیز به سرنوشتی مشابه دچار شد. ساندلند جزو ۱۷ نفری است که در جریان تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ به صورت علنی یا خصوصی به ایراد شهادت پرداختند.

شومر خاطر نشان کرد، این اخراجها در کنار تلاشهای ترامپ برای مشخص کردن نام افشاگر اولیه اصلی گفتگوی جنجالی ماه ژوئیه گذشته وی با رئیس جمهور اوکراین که منجر به اجرای فرآیند استیضاح شد، نیاز به توجه ویژه دارند.

در عین حال نامه‌هایی مشابه برای کل ۷۴ بازرس کل آمریکا ارسال و از آنها درخواست شده تا با اتخاذ گامهایی فوری درباره "هر مورد از تلافی جویی علیه هر کسی که افشاگری‌های محافظت شده درباره سوءرفتار ریاست جمهوری به کنگره یا بازرسین کل ارائه کرده یا در آینده ارائه خواهد کرد نحقیق شود."

برچسب ها: دموکرات ، سنا ، ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی