امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
لیست که آمد همه زیر میز زدند

شیر تو شیر در اردوگاه اصولگرایی!

انصافا سخت است که داعیه ساماندهی امور و مدیریت مطلوب و توانمندی مقبول داشته باشی و به زمین و زمان ایراد بگیری که چرا نمی توانید امور کشور را آنگونه که باید و شاید رتق و فتق کنید و ما با مدیریت جهادی و عزم انقلابی به صحنه آمده و همه چیز را در راستای معیشت و بهبود زندگی مردم سامان می دهیم بعد از یک وحدت درون گروهی ساده آنهم بعد از 2 سال مقدمه چینی و رایزنی عاجز بمانی، اینکه هیچ....
سرویس سیاسی خرداد: آمده بودند که طرحی نو درانداخته و یکبار برای همیشه، شعار چندین ساله را محقق و اردوگاه اصولگرایی را حداقل در یک انتخابات به وحدت و انسجام رهنمون کنند اما بعد از دو سال شعار و جلسه، وعده و وعید، حرف و سخن از وحدت، به محض اعلام لیست مشترک همه مدعی شدند و نه یکی و دو تا که چندین و چند لیست را آماده اعلام کردند.

به گزارش خرداد، انصافا سخت است که داعیه ساماندهی امور و مدیریت مطلوب و توانمندی مقبول داشته باشی و به زمین و زمان ایراد بگیری که چرا نمی توانید امور کشور را آنگونه که باید و شاید رتق و فتق کنید و ما با مدیریت جهادی و عزم انقلابی به صحنه آمده و همه چیز را در راستای معیشت و بهبود زندگی مردم سامان می دهیم بعد از یک وحدت درون گروهی ساده آنهم بعد از 2 سال مقدمه چینی و رایزنی عاجز بمانی، اینکه هیچ!

حتی وحدت هم نخواستیم، این چیزی که اکنون و طی 48 ساعت گذشته در اردوگاه اصولگرایی به منصه ظهور رسیده نه فقط به دور از وحدت که به معنای اخص کلمه جنگ بی محابا بر سر قدرت است!

لیست شورای ائتلاف که اعلام شد، گمان می رفت که اختلاف میان اصولگرایان سنتی و یاران قالیباف با جبهه پایداری از تبعات ارائه این لیست باشد، آنچنان که با نامه سرگشاده حداد عادل به دبیرکل پایداری و سپس پاسخ آقا تهرانی این گمانه تقویت هم شد اما این هنوز اول راه بود.

ساعتی نگذشته بود که اصولگرایان عاشق خدمت که عطف به شعارهای همیشگی قدرت را برای خدمت می خواهند و نه جلوت، صدای اعتراض شان به هوا برخواست، از یامین پور که گلایه مندانه از حذف خود از لیست گفت و سپس بر ماندنش در صحنه تاکید کرد تا کاربران نزدیک به محمدباقر قالیباف و جوانان غایب در لیست که به تندی به لیست ائتلاف تاختند.

و بالاخره خود قالیباف هم به میدان آمد و توئیت زد:« «من به شما وعده داده بودم که دغدغه مجلس آینده همان دغدغه مردم یعنی اقتصاد است. لیستی که به نام بنده اعلام شده است مورد تایید نیست.»

بعد از قالیباف البته نوبت به یاران نزدیک او رسید که به تندی به شورای ائتلاف و همراهان حدادعادل بتازند. محمود رضوی مثلا در توئیتر خود نوشت:« «آقایان محترم شورای ائتلاف،اگر آخرت برایتان معنا دارد، وجدان دارید و هنوز انقلابی هستید فقط به برخی از این اسامی بیرون مانده نگاه کنید: وحید یامین پور،احسان خاندوزی،سید امیر سیاح،ابوالفضل عموئی،فرشاد مهدی‌پور،مصطفی زمانیان؛جوابی برای شب اول قبر خود دارید؟»

کار البته به همینجا ختم نشد و به یکباره قالیباف لیست مستقل انتخاباتی هم داد، البته نه رسمی اما قطعی و حتمی!

نوبت قالیبافی ها که تمام شد، مداحان پرچم انشقاق را به دست گرفتند و منصور ارضی هم با صدور بیانیه ای اعلام کرد که لیست مستقل خواهد داد.

کار البته به همینجا هم ختم نشده است، وزیر دولت احمدی‌نژاد هم شاکی از لیست اعلامی ائتلاف، پرچم مخالفت علم کرده و حتی وعده داد مدیران دولت احمدی نژاد خود با لیستی مستقل وارد انتخابات شوند.

بالاخره جبهه وحدت و عدالت هم که از حاضران در نشست های شورای ائتلاف بود نیز اعلام شده که لیست مستقل می دهد.

تا اینجای کار لااقل شش، هفت لیست از اصولگرایان در تهران در راه است و پر واضح است که وحدت ادعایی بازهم به نتیجه نرسیده است اما این حجم از انشقاق و مسابقه قدرت طلبانه آنهم در میدانی بی رقیب جدی! و تکروی بی محابا و بدور از هرگونه ملاحظه نگری هم نوبر است و شایسته تامل و تعجب، چرا که بالاخره ترکیب آینده مجلس از میان همین چهره ها برگزیده خواهد شد و سئوال اینجاست این عزیزان که از پس یک اقدام ساده بر نمی آیند و اینچنین بر سر قدرت بر روی هم تیغ می کشند در فردای انتخابات و در مجلس قرار است چگونه امور کشور را نظارت و در بحث تقنینی به درستی عمل کنند؟
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
0
0
حالا نه که شما اصلاح طلبها تونستید لیست واحد بدید!
رحیم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
در اردوگاه اصلاح طلبی خر تو خر است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی