امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

بازی دو پهلوی قالیباف با اصولگرایان

سرویس سیاسی خرداد: با نزدیک شدن به شمارش معکوس انتخابات مجلس یازدهم و زمان آغاز تبلیغات رسمی انتخابات، شاخص ترین چهره اصولگرایان در این انتخابات برای اینکه به محاق نرفته و موضع برتر خود در انتخابات را حفظ کند، بازی در قالب یک استراتژی دو پهلو را آغاز کرد.

به گزارش خرداد، با تایید صلاحیت قالیباف در انتخابات اندک نکته ای که در پیش بینی ها میدان داری او در مجلس یازدهم را مخدوش جلوه گر می کرد هم مرتفع شد و سردار خلبان خود را مهیای پرواز بر باند بهارستان کرد.

قالیباف که چند ماه تمام در شورای ائتلاف مقدمات حضور را فراهم می کرد و عطف به این همبستگی سمت سخنگویی شورای ائتلاف را نیز به یار غار و همیشه همراه خود یعنی محسن پیرهادی سپرده بود و از مواهب این همراهی حضور پررنگ چهره های نزدیک به او در شورای ائتلاف و لیست نهایی بود با اولین دست انداز پیش روی شورا بازی خاص خود را آغاز و چرخشی ناگهانی در استراتژی انتخاباتی داد.

بی گمان چیزی جز ریاست مجلس آینده قالیباف بازمانده از ریاست جمهوری را راضی نمی کند و برای این ریاست او نیاز دارد که سر لیست انتخاباتی با رای بالا در تهران باشد و وقتی مشخص شد که اعضای پایداری نه فقط قصدی به اشتراک با شورای ائتلاف و تهیه لیست مشترک ندارند که حتی در 60 گزینه پایداری نه فقط او سر لیست نیست که حتی حضور هم ندارد، ماجرا برای قالیباف تغییر کرد.

اگر قرار بود لیست های مختلف در تهران ارائه و قالیباف سر لیست تنها یک لیست باشد، این یعنی شکست پیش از آغاز رقابت، قالیباف که اوضاع را اینگونه دید، در ابتدا زیر میز بازی شورای ائتلاف زد و رسما از لیست شورا تبری جست و عنوان کرد که این لیستی که به نام او داده شده تکذیب می شود! حال آنکه این لیست به نام او داده نشده و فقط او یکی از اعضای لیست و سر لیست بود و لیست اتیکت و نام شورای ائتلاف را داشت.

در مرحله بعد یاران و همراهان فضای مجازی قالیباف دست به کار شده و یک لیست تازه آنهم با عنوان یاران قالیباف دادند و البته او خود صراحتا و رسما این لیست را تایید نکرده تا جا برای مانورهای آتی داشته باشد اما لیست ارائه شده از سوی طیف همراهان اوست و جالب آنجاست که قالیباف تنی چند از جوانان جبهه پایداری که او را به لیست خود راه نداده بودند در لیست خود گذاشته تا حداقل آنها را نمک گیر کرده و خود را در محوریت اتحاد و وحدت قرار دهد شاید که راهی به لیست پایداری هم بیابد یا حداقل بخشی از آن جوانان را با خود در انتخابات یا از آن مهم تر در فردای پیروزی و انتخاب رئیس مجلس با خود همراه کند.

او از هم اکنون شورای ائتلاف را که با خود دارد و مهره های اصلی را در آنجا کاشته است، با ارائه لیست چند جانبه دل رقبای تند و جوان را هم بدست آورده و پایداری های سنتی را هم به چالش کشیده است، حال باید دید در این چند روز آیا بازی پیچیده قالیباف او را در قامت ریاست مجلس جلوه گر خواهد کرد و رقبای سفت و سخت پایداری را به انعطاف خواهد کشاند
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی