امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰

توصیه قاهره به حماس؛از حمایت ایران در هر تنش نظامی احتمالی دوری کنید

خرداد: هیات امنیتی مصر در دیدار با مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از این گروه فلسطینی خواسته است از همبستگی با ایران در هر تنش نظامی پس از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی به ویژه درگیری ایران و آمریکا دوری کند.

توصیه قاهره به حماس

به گزارش خرداد ،یک منبع آگاه حاضر در هیات امنیتی مصری اعزامی به غزه در اظهاراتی که روز چهارشنبه در روزنامه " عکاظ " عربستان سعودی منتشر شد،  افزود: این هیات در عین حال از حماس خواسته است تا روابط خود با تهران و حزب الله لبنان را حفظ کند اما تاکید کرد که حماس به آتش بس و عدم افزایش درگیری نظامی پایبند باشد و دست از حمایت خود از هر گروه شبه نظامی که به امنیت منطقه ضربه وارد می کند، بردارد.  

وی افزود: هیات امنیتی مصر همچنین از مقامات اسرائیل خواست به آتش بس در غزه بدون شرط های قبلی پایبند باشد و اجازه دهد که کمک های انسانی به غزه وارد شود.

قاهره در حالی چنین توصیه هایی را به حماس ارایه می کند که با گذشت ۱۴ سال از محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی و جلوگیری از ورود مواد غذایی و دارو، از مساعدت در این زمینه برای کمک به مردم غزه خودداری می کند.

اسراییل از ۱۴ سال پیش با محاصره دریایی و زمینی غزه از ورود مواد غذایی و دارو به آن جلوگیری کرده و هر از چند گاهی اقدام به بمباران مردم تحت محاصره غزه می کند.   

مصر همواره هنگام درگیری ها بین دو طرف میانجیگری کرده و با وجود نقض مکرر آتش بس از سوی تل آویو اقدام شایسته ای به نفع مردم غزه در راستای خارج کردن آنان از محاصره انجام نمی دهد.

هیاتی از نیروهای امنیتی مصر که به منظور برقراری آتش بس بین حماس و رژیم صهیونیستی به نوار غزه سفر کرده بود، روز گذشته (سه شنبه)  پس از دیدار با مقامات حماس، باریکه غزه واقع در جنوب غربی فلسطین را ترک کرد.

اعضای این هیات به ریاست سرلشگر "احمد عبدالخالق"، صبح دوشنبه برای گفت و گو با مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از طریق گذرگاه "بیت حانون" وارد غزه شده بودند.

یک منبع آگاه فلسطینی نیز که خواست نامش بیان نشود روز گذشته به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: هیات مصری در این سفر با رهبران حماس و گروه های فلسطینی در نوار غزه دیدار و گفت و گو کرده است.

وی افزود: باتوجه به تشدید درگیری ها، در این دیدار برای برقراری آتش بس بین اسرائیل و گروه های فلسطینی همچنین درباره روابط دو جانبه بین حماس و مصر و وضعیت امنیتی در مرزها گفت و گو شده است.

این منبع خاطر نشان کرد: آخرین باری که هیات امنیتی مصر از نوار غزه دیدار کرده است، در ماه اکتبر گذشته (مهر و آبان ۱۳۹۸) بود.

شبکه عربی ۲۱ نیز اضافه کرد: طی ماه های اخیر گروه های متعددی با سفر به سرزمین های اشغالی،  "غزه " و "کرانه باختری" با مسئولان "حماس" و "فتح" و اسراییل در راستای تکمیل گفت و گو درباره پرونده صلح و آتش بس در غزه، دیدار کرده اند.

پس از رونمایی طرح صلح "دونالد ترامپ " رییس جمهوری آمریکا  موسوم به "معامله قرن" در روز سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۸، شهرهای مختلف فلسطین از جمله غزه و کرانه باختری در واکنش به این اقدام ترامپ، شاهد راهپیمایی اعتراضی بوده و درگیری بین نیروهای اشغالگر و گروه های فلسطینی افزایش یافته است.

معامله قرن شامل انضمام کامل شهر قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' به عنوان پایتخت کشور فلسطین است که با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده است.
برچسب ها: قاسم سلیمانی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی