امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

دیکتاتوری شورای عالی در عین بی عملی!

سرویس سیاسی خرداد- صلاح الدین توماج پور: شورای عالی اصلاح طلبان در حوزه تهران لیست نمی دهد. شورای عالی اصلاح طلبان در شهرهایی چون مشهد و یزد ... نیز لیست نمی دهد. این استراتژی انتخاباتی شورای عالی اصلاح طلبان در انتخابات پیش روی مجلس یازدهم است.

به گزارش خرداد، این رویکرد اصلاح طلبان در شورای عالی برآمده از تجربیات انتخابات دوره دهم و معرفی کاندیداهای غیر اصلاح طلب در قالب ائتلاف بود که نتیجه خوشایندی در پی نداشت و قرار بر این شد که اصلاح طلبان هر جا که نامزد برای ارائه لیست نداشتند از ارائه لیست خودداری بورزند و عطف بر همین نکته در چندین و چند شهر اعلام شده که اصلاح طلبان لیست نخواهند داد.

اما در این ارتباط لحاظ چند نکته لازم و ضروری است.

اول- اینکه اصلاح طلبان شورای عالی از تجربیات تلخ گذشته متنبه شده و آن را در رویکردهای آتی لحاظ می کنند، امر خوب و درستی است اما نکته آنست که این عدم ارائه لیست از سوی شورای عالی (فارغ از وارد بودن یا نبودن آن) موجودیت و ذات این تشکیلات را که قرار بود انتخاباتی و در راستای هم افزایی این اردوگاه سیاسی در انتخابات باشد، نقض می کند، مضاف بر آنکه همین شورا دقیقا مرتکب آن خطا و اشتباه شد و وضعیت امروزی را پدید آورد.

دوم- اینکه شورای عالی به هر دلیلی نمی خواهد لیست بدهد یا ندهد به خود این جریان و صلاحدید آنان باز می گردد اما وقتی گفته شود (که اینگونه گفته می شود) که اصلاح طلبان مثلا در مشهد یا تهران لیست نمی دهند، این نه که اشتباه که رسما و علنا مصداق تمامیت خواهی است، چرا که به هر دلیلی برخی احزاب که عنوان اصلاح طلبی را یدک می کشند در انتخابات حضور دارند و نمی شود نام اصلاح طلبی را در یک جریان خلاصه و محدود و محصور کرد همانگونه که آن احزاب هم نمی توانند ادعای نمایندگی جریان اصلاحات را داشته باشند.

سوم-اینکه شورای عالی با یک بیانیه خودش را کنار بکشد و دامن از وادی انتخابات بیرون ببرد، یعنی بازهم نمره منفی بزرگ در کارنامه آقای عارف و همراهان او، این بزرگواران که در انتخابات قبل با آن لیست کذایی شاهکار زدند، بعد در فراکسیون امید ابتر عمل کردند و در انتخابات اخیر هم توانایی یک رایزنی خشک و خالی هم نداشتند، وقتی خود را در نقطه کانونی یک جریان قرار می دهند، نمی توانند بی خیال اضلاع و اجزای دیگر شده و کار را وا نهند، به عنوان مثال اگر آنان معتقد به عدم وجود کاندیدای اصلاح طلب در تهران بودند باید سفت و سخت پای کار ایستاده و اجازه ارائه لیست از سوی احزاب اصلاح طلب را نمی دانند که اگر دادند که داده اند، پس اصلاح طلبان در انتخابات گزینه دارند و شورای عالی اصلاح طلبان بی خبر از ماجرا مشغول صرف چای در جلسات کذایی هستند، پس!!

مختصر و مفید آنکه از یکطرف در رویکردی تمامیت خواهانه اعلام و ابلاغ می شود که اصلاح طلبان (شورای عالی) در انتخابات لیست نمی دهند و خلاص چون اعضای جدی جمع زیادی از احزاب حاضر در آن تایید نشده اند و از طرف دیگر همزمان گفته می شود هر حزبی که خواست لیست بدهد؟!!! تازه گفته شده که ائتلاف هم حق ندارید انجام دهید! یعنی ملغمه ای بی ربط و سرشار از سردرگمی و فاقد هر گونه استراتژی مشخص! یعنی تمامیت خواهی در عین بی عملی.

شکست و حذف از قدرت حال به هر دلیلی بخشی از بازی سیاست است اما اینکه سیاستمداران برای این روزهای تلخ ناکامی فاقد هر گونه استراتژی و برنامه ای باشند و تنها یک عنوان باشند و یک تماشاچی صرف، واقعا از آن کارهای نوبری است که شاید تنها جناب آقای عارف و اعضای کاربلد شورای عالی از پس آن بر بیایند!


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Korea, Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
0
لعنت برعارف .............که گند زد به اصلاح طلبی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی