امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶

توهمات مقامات آمریکایی قابل قبول نیست

خرداد: یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: با توجه به اینکه هیچ محدودیت بین المللی برای تولید موشک چه از نوع بالستیک و چه از نوع دیگر آن وجود ندارد این توهمات مقامات آمریکایی برای ایران قابل قبول نیست.

به گزارش خرداد ،فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص واکنش وزیر امور خارجه آمریکا به پرتاب ماهواره ظفر ایران و اینکه او این اقدام ایران را در راستای توسعه موشک‌های بالستیک ارزیابی کرده بود و همچنین وزارت خارجه فرانسه نیز این اقدام را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ خوانده بود، گفت: این ادعا که ایران در حال توسعه موشک‌های بالستیک بوده است کاملا از طرف مقامات ایرانی رد شده است، اما ظاهرا مقامات آمریکایی و فرانسوی فراموش کردند که هیچ توافق نامه بین المللی در محدودیت استفاده از موشک‌های بالستیک در جهان وجود ندارد.

وی افزود: برخلاف استفاده از بمب اتم که در مورد آن توافق نامه‌ای در ان پی تی وجود ندارد و اگر کشوری ان پی تی را امضا کرده باشد نباید به سمت ساخت بمب اتم برود، اما در خصوص موشک‌های بالستیک توافق نامه‌ای بین المللی وجود ندارد که ایران به آن پیوسته یا نپیوسته باشد.

ایزدی با بیان اینکه اظهارات مقامات آمریکایی در حوزه تست موشک‌های بالستیک فراتر از اینکه اقدام ایران تنها تست ماهواره ظفر بوده است، تاکید کرد: حرف غیرقابل قبول است به دلیل اینکه آمریکایی‌ها بار‌ها ایران را تهدید به حمله نظامی کردند و چند هفته پیش رئیس جمهور آمریکا شخصا گفته بود که ۵۲ نقطه ایران را از جمله مراکز فرهنگی هدف قرار خواهد داد این در حالی است که با این گونه تهدیدات آمریکایی‌ها توقع دارند که ایران توانمندی موشکی نداشته باشد.

این کارشناس مسائل آمریکا ادامه داد: با توجه به اینکه هیچ محدودیت بین المللی برای تولید موشک چه از نوع بالستیک و چه از نوع دیگر آن وجود ندارد این توهمات مقامات آمریکایی برای ایران قابل قبول نیست.

وی در خصوص بیانیه وزارت خارجه مبنی بر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ توسط ایران نیز گفت: این بیانیه نیز بحث نامربوطی است، چون ایران براساس گزارش‌های متعدد آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای برنامه‌ای برای ساخت بمب اتم ندارد و چنین کشوری (ایران) نمی‌تواند بمب اتم را روی موشک چه از نوع بالستیک و چه غیربالستیک آن سوار کند، چون اساسا توانایی و قصد ساخت و تولید آن را ندارد لذا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیز حرفی نامربوط و غیرقابل قبول است.

ایزدی با بیان اینکه به نظر می‌رسد کشور ما بعد از مدت طولانی که برنامه فضایی خود را متوقف کرده بود به تدریج به شرایط قبلی خود برمی گردد، خاطرنشان کرد: اساسا جمهوری اسلامی چه در این حوزه کاری انجام دهد و چه اقدامی انجام ندهد طرف مقابل حرف‌های نامربوط و تهدیدات خود را دارد پس چه بهتر که کشور در این حوزه نیز توانا و قدرتمند شود و بدون توجه به گزافه گویی مقامات آمریکایی و اروپایی مسیر پیشرفت را طی کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی