امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

ابلاغ قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی

خرداد:فرماندار کاشمر از ابلاغ قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی خبر داد.

به گزارش خرداد،  ایلنا از کاشمر، مسلم ساقی رئیس هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل آباد با اشاره به این که قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی با عنوان طرح شفاف سازی منابع تامین مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط رئیس جمهور به وزارت کشور برای اجرا ابلاغ شده است، جزئیاتی از این قانون را تشریح کرد.

وی گفت: بر اساس ماده 2 این قانون هیچ شخص و یا نامزدی نمی‌تواند اقدام به دریافت یا پرداخت کمک مالی نقدی یا غیرنقدی جهت تامین منابع مالی فعالیت های انتخاباتی و هزینه کرد آنها کند، مگر به صورتی که در این قانون مقرر شده است.

فرماندار کاشمر افزود: ماده 8 قانون تصریح کرده است که همه نامزدها موظفند، علاوه بر اعلام شماره حساب ، شخصی را به عنوان نماینده مالی، به همراه مشخصات کامل آن حسب مورد به وزارت کشور، فرمانداری و یا بخشداری معرفی کند.

ساقی ادامه داد: در ذیل این ماده آمده است که در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی این تکلیف باید تا قبل از شروع زمان مجاز تبلیغات انجام شود که طی نامه ای به همه نامزدهای حوزه انتخابیه برای اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: همچنین طبق ماده 11 این قانون تخلف از مفاد این قانون و انجام هر گونه هزینه تبلیغاتی و انتخاباتی بر خلاف احکام آن جرم است و مرتکب علاوه بر مجازات های مصرحه، به محرومیت از نامزدی در هر گونه انتخابات عمومی و سراسری از یک تا دو دوره از سوی مراجع صالح قضایی محکوم می شوند.

فرماندار کاشمر گفت: با عنایت به مفاد ماده 12 این قانون؛ ماده (57 ) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/1378 با اصلاحات و الحاقات بعدی و تبصره ( 2) ماده مذکور و همچنین قانون تفسیر بند (2) قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شوری اسلامی مصوب 29/10/1378 نسخ می شود و متن تبصره (1) ماده (57) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/1378 با اصلاحات و الحاقات بعدی به عنوان ماده (57) قانون مذکور محسوب می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی