امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

رییس جمهوری آلمان: آمریکا، روسیه و چین دنیا را نا امن کرده‌اند

خرداد: رییس جمهوری آلمان در نخستین روز کنفرانس امنیتی مونیخ هشدار داد که جنگ قدرت سه کشور آمریکا، روسیه و چین، دنیا را به مکانی نا امنی تبدیل کرده‌است.

به گزارش خرداد، «فرانک والتر اشتاین‌مایر» از سیاست‌های این سه کشور برای فاصله گرفتن از رویکرد چند جانبه گرایی انتقاد کرد و به طور ویژه به شعار دونالد ترامپ مبنی بر «آمریکا را دوباره عالی کن» تاخت. 

وی به کنایه گفت که آمریکا تلاش می کند تا با هزینه شرکا و همسایگانش مسیر عالی شدن را طی کند. 

رییس جمهوری آلمان در این اجلاس سه روزه که تحت عنوان غرب بدون محتوا در حال برگزاری است، از این که دولت دونالد ترامپ به عنوان نزدیک ترین متحد برلین با رویکرد جامعه جهانی مخالفت می‌کند، بشدت انتقاد کرد. 

اشتاین‌مایر  همچنین تلاش روسیه برای تغییر مرزهای اروپا را استفاده دوباره از زور در سیاست تعبیر کرد و افزود: چین هم به طور گزینشی قوانین بین‌المللی را می‌پذیرد که با منافع این کشور در تضاد نباشد. 

 وی عنوان کرد که این تحولات سبب گسترش بی‌اعتمادی، افزایش معاملات تسلیحاتی، کاهش امنیت و در نهایت رقابت تسلیحات هسته‌ای شده است.

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ ساعاتی پیش با حضور سران و مقامات بلند پایه کشورها در آلمان آغاز به کار کرد. 

بر اساس گزارش‌ها، امسال حدود ۳۵ تن از سران کشورها از جمله رییس جمهوری فرانسه، نخست وزیر کاندا و نزدیک به ۱۰۰ وزیر خارجه در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور دارند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در این اجلاس به المان سفر کرده، صبح امروز با نخست وزیر و وزیر امور خارجه کانادا و همچنین گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد) ملاقات کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی