امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲

محور دیلمان به سیاهکل باز گشایی شد

خرداد: بخشدار دیلمان و پیرکوه گفت: مسیر اصلی جاده دیلمان به سیاهکل که براثر بارش برف سنگین چند روز قبل مسدود شده بود، بازگشایی شد.

به گزارش خرداد ،بهرام آریامنش شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسیر که با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری از دو سوی سیاهکل و دیلمان بازگشایی شده است با خطر سقوط بهمن دربرخی نقاط این محور از جمله مسیر جنگلی آغوزی و خشک آب مواجه است  و می تواند خطر جانی همراه داشته باشد به همین دلیل بهتر است تا مساعد شدن وضعیت از رفت و آمد در این مسیر خودداری شود.

وی همچنین اظهارداشت: از ۷۸ روستای بخش دیلمان و پیرکوه راههای حدود ۳۰ روستای پرجمعیت بازگشایی شده است و تا فردا حدود ۹۰ درصد راههای روستایی این بخش باز خواهند شد.

آریامنش تصریح کرد: محور اسپیلی به دهستان پیرکوه و مسیر آسیابر به دیلمان هم بازگشایی شده است ولی رفت و آمد با زنجیر چرخ در این محورها امکانپذیر است.

وی یادآور شد: از زمان آغاز بارش برف از عصر یکشنبه تا کنون در بخش دیلمان هیچ گونه قطعی برق و آب وجود نداشته و فقط آب روستای یرشلمان قطع است که تا فردا آنهم وصل خواهد شد.

وی از رانندگانی که قصد عبور این بخش کوهستانی را دارند خواست حتما برای رفت و آمد در جاده های کوهستان دیلمان با زنجیر چرخ حرکت کنند و وسایل ایمنی کافی به همراه داشته باشند و از سفرهای غیر ضرور به این متاطق خودداری کرده و تا جایی که امکان دارد به دلیل سقوط بهمن از مسیر دیلمان به سیاهکل استفاده نکنند.

جاده سیاهکل به دیلمان ۴۵ کیلومتر است و از محورهای کوهستانی و پر پیچ استان گیلان محسوب می شود.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی