امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸

ترکیه برج‌های دیده‌بانی جدید در سوریه می‌سازد

خرداد: شبکه تلویزیونی "المیادین" جمعه شب گزارش داد که ترکیه دو برج‌ دیده‌بانی در غرب شهر حلب واقع در مرکز سوریه احداث می‌کند.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، این دو برج دیده‌بانی در منطقه "الاتارب" ساخته می‌شود.

الاتارب نام منطقه‌ای در غرب شهر حلب است که ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

پیش از این، ترکیه براساس توافق با روسیه ۱۲ برج دیده‌بانی در شمال غرب سوریه برای نظارت بر فعالیت‌های تروریست‌های مستقر در این مناطق ایجاد کرده بود.

از دیدگاه سوریه این برج‌های دیده‌بانی بیشتر به جای نظارت بر فعالیت‌های تروریست‌ها، از آنان حمایت می کردند و به همین خاطر توافق‌نامه آتش بس در این ارتباط با توجه به حملات تروریست‌ها به مناطق مسکونی در داخل مناطق آزاد شده سوریه نقض شده به حساب می‌آمد.

صبح سه‌شنبه هفته جاری نیز یک کاروان جدید نظامی ترکیه از گذرگاه مرزی «کفرلوسین » گذشت و لشکر «اسکندرون »  وارد شمال ادلب شده بود.

 این کاروان نظامی شامل انواع خودروهای زرهی جنگی و ماشین آلات سنگین بوده است.

دو استان شمالی سوریه شامل حلب و ادلب در ماه‌های اخیر شاهد افزایش عملیات نیروهای نظامی سوریه برای آزادسازی مناطق اشغالی این کشور از سوی تروریست‌ها هستند.

این مناطق از سال ۱۳۹۴ به اشغال تروریست‌های تحت حمایت برخی کشورهای همسایه سوریه درآمد و اکنون دولت دمشق بر اساس قوانین و مقررات بین المللی تلاش دارد تا مناطق اشغالی خود را آزاد کند که با مقاومت ترکیه روبرو شده است.
برچسب ها: ترکیه ، سوریه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی