امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵

دبیرکل نجبای عراق: شمارش معکوس برای انتقام از آمریکایی‌ها آغاز شده است

خرداد: "اکرم الکعبی" دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجبای عراق عصر جمعه گفت: شمارش معکوس برای انتقام از آمریکایی‌ها آغاز شده و پاسخ نظامی مقاومت عراق به اشغالگران حتمی خواهد بود.

به گزارش خرداد ،ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی جنبش النجباء، الکعبی که در چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای جبهه مقاومت و شهدای امنیت در تهران سخن می‌گفت، ضمن تبریک دهه فجر و تمجید از انقلاب اسلامی ایران، عراق را سرزمین درگیری با جنایت‌های استعمارگران دانست که اکنون در حال جنگ سرنوشت‌ساز با اشغالگران است.

وی با ذکر موارد متعدد نقض حاکمیت و غارت منابع عراق از سوی بیگانگان، کمک‌های ایران و سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کشورش را یادآور شد و اعلام کرد: کمترین اقدام برای اثبات وفاداری و انتقام به‌خاطر این جنایت بزدلانه، پاکسازی کامل منطقه از وجود امریکایی‌هاست.

دبیرکل نُجَباء با رد این ادعا که "عراق به نیابت از ایران با امریکا وارد جنگ شده است" خاطرنشان ساخت: دشمن می‌خواهد با چنین القائات فریبنده‌ای، دهان‌ها را ببندد و افکار عمومی را علیه مقاومت بشوراند.

الکعبی اظهار کرد: ما در محور مقاومت دارای عقیده‌ای محکم هستیم، از تهدید و ارعاب نمی‌هراسیم، تصمیم خود را برای تحقق "معادله رعب" گرفته‌ایم و آنان را از کشورمان بیرون خواهیم راند.

وی با ذکر خاطره‌ای از فرمانده شهید سپاه قدس به خباثت امریکایی‌ها پرداخت و افزود در یکی از دیدارهایمان در عراق، حاج‌قاسم به من گفت: این امریکایی‌ها چقدر وقیح هستند! آن‌ها برای من پیغام فرستاده‌اند که اگر حاضر به تقسیم غنایم باشید، ما اعتراضی به حضور شما در عراق نداریم؛ به‌شرط آنکه مزاحم منافع یکدیگر نشویم!

دبیرکل جنبش مقاومت نجبای عراق سپس از آمادگی مقاومت اسلامی برای خلق حماسه بزرگ و گرفتن انتقام خون فرماندهان شهید مقاومت خبر داد و تصریح کرد: ما غسل شهادت کرده‌ایم و تمام مراکز علنی خود را در عراق بسته‌ایم و آماده جنگ شده‌ایم .

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ما با تکیه بر حق پاسخگویی، آشکارا انتقام خواهیم گرفت و مسؤولیت کامل آن را شجاعانه و به‌طور رسمی بر عهده می‌گیریم.

الکعبی با تأکید بر آغاز شمارش معکوس تا رسیدن به ساعت صفر انتقام، اضافه کرد: امروز کاملا آماده حمله  همه‌جانبه هستیم و تمام تحرکات هوایی و زمینی دشمن از جمله در پایگاه‌های "عین‌الاسد"، "کی۱"، "التاجی"، "المطار"، "ساذر" و دیگر پایگاه‌های دشمن را رصد می‌کنیم.

وی با استناد به مصوبه پارلمان عراق برای اخراج بیگانگان، به تظاهرات میلیون‎ها عراقی اشاره کرد و افزود: اکنون بر ما واجب شد که این مطالبه را با پاسخی کوبنده از طرف مقاومت کامل کنیم.

الکعبی در بخش دیگری از سخنرانی خود، از روز ترور فرماندهان مقاومت به‌مثابه یک گذرگاه تاریخی یاد کرد و گفت: "سوم ژانویه" (۱۳ دی ماه) روز تولد «سلیمانی» ‌ها و «جمال» [ابومهدی] های بی‌شمار در سراسر این کره خاکی است.

وی تصریح کرد: مقاومت پس از این تاریخ، از حالت دفاعی به حالت حمله تغییر وضعیت داده است. مسیر فرودگاه بغداد، راهروی ورود نظامیان امریکایی به جهنم خواهد بود.

الکعبی افزود: عراق سرزمین حسین بن علی (ع) و تجلی‌گاه نبرد حق علیه باطل است. ما همانطور که در گذشته هزاران عملیات تصویربرداری شده علیه امریکایی‌ها انجام داده‌ایم، اکنون نیز آن را تکرار خواهیم کرد و آگر آنان بازگردند، ما نیز بازخواهیم گشت.

فرمانده ارشد جنبش مقاومت نجبای عراق، خطاب به امریکایی‌ها گفت: به خانه خود بازگردید، ما از رگ گردن به شما نزدیک‌تریم. همه‌جای عراق برای شما ناامن است و همه برای شما تهدید بشمار می‌روند.

دبیرکل نُجَباء با اشاره به طرح امریکایی- صهیونیستی موسوم به "معامله قرن" هشدار داد: "معامله ترامپ" به‌دنبال مسخ ماهیت، نابودی آینده و حقوق ملت فلسطین، به بردگی کشیدن و فراری دادن آنان است؛ در حالی که اعراب و حاکمان سست عنصر، به مزدوران سیاست‌های طاغوتی امریکا بدل شده‌اند.

الکعبی گفت: اقدامات اخیر امریکا در منطقه از جمله ناامن‌سازی کشورها و ترور فرماندهان مقاومت، ارتباط مستقیمی با معامله قرن داشته است.

دبیرکل جنبش نجبای عراق همچنین خواستار لغو معاهده اسلو و پایان دادن دائمی به همکاری امنیتی دولت خودگردان با رژیم صهیونیستی شد و آن را کم‌ترین اقدام عملی در کرانه باختری در مقابله با معامله قرن دانست.

چهارمین کنگره بین‌المللی شهدای جبهه مقاومت و شهیدان امنیت عصر روز جمعه با حضور مسؤولان و نمایندگان جنبش‌های مقاومت در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی