امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۸

بارزانی و پمپئو بر حضور نظامیان آمریکا در عراق تأکید کردند

خرداد: "مسرور بارزانی" نخست‌وزیر محلی منطقه کردستان عراق جمعه شب در دیدار با "مایک پمپئو" وزیر امور خارجه آمریکا، بر ادامه حضور نظامیان آمریکایی در عراق تأکید کردند.

به گزارش خرداد، شبکه کردی "روودآو"، در این دیدار که در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان انجام شد، نقش مؤثر اقلیم کردستان در منطقه، تقویت روابط دوجانبه، آخرین تحولات عراق از جمله روند تشکیل دولت جدید و تهدیدهای امنیتی این کشور مودر بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بارزانی همچنین بر ضرورت حفظ جایگاه اقلیم کردستان عراق در قانون اساسی در سایه هرگونه تغییرات و تحولات تأکید کرد.

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ ساعاتی پیش با حضور مقامات بلند پایه از جمله رهبران ۳۵ کشور آغاز شد و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

«فرانک والتر اشتاین‌مایر» به عنوان اولین سخنران این نشست هشدار داد که جنگ قدرت سه کشور آمریکا، روسیه و چین، دنیا را به مکانی نا امنی تبدیل کرده‌ است.

 اشتاین‌مایر از سیاست‌های این سه کشور برای فاصله گرفتن از رویکرد چند جانبه گرایی انتقاد کرد و به طور ویژه به شعار دونالد ترامپ مبنی بر «آمریکا را دوباره عالی کن» تاخت.

وی به کنایه گفت که آمریکا تلاش می‌کند تا با هزینه شرکا و همسایگانش مسیر عالی شدن را طی کند.

رییس جمهوری آلمان در این اجلاس سه روزه که با عنوان غرب بدون محتوا در حال برگزاری است، از این که دولت ترامپ به عنوان نزدیک‌ترین متحد برلین با رویکرد جامعه جهانی مخالفت می‌کند، به شدت انتقاد کرد.
برچسب ها: بارزانی ، پمپئو
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی