امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۱

انصارالله یمن از سرنگونی جنگنده ائتلاف سعودی خبر داد

خرداد: سخنگوی جنبش انصار الله یمن جمعه شب اعلام کرد، این گروه یک فروند هواپیمای جنگی متعلق به ائتلاف سعودی را در استان "الجوف" در شمال این کشور سرنگون کرده است.

به گزارش خرداد ،"یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در صفحه توئیتری اعلام کرد که جنگنده "تورنادو" با موشک‌های پیشرفته زمین به هوا و مجهز به فناوری مدرن سرنگون شده است.

سریع افزود، این هواپیما در حین مأموریت در استان الجوف سرنگون شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خطاب به ائتلاف سعودی نوشت: آسمان یمن، محلی برای تفریح نیست و آنان باید مراقب باشند.

آخرین جنگنده تورنادو که بوسیله سیستم پدافند هوایی یمن منهدم شد به ژانویه سال ۹۶ بر می‌گردد که در جریان آن علاوه بر سرنگونی این جنگنده، یک جنگنده اف ۱۵ ائتلاف متجاوز سعودی نیز سرنگون شد.

تورنادو یکی از برترین جنگنده‏‌های ناتو است که ایده اولیه برای توسعه آن در اواخر دهه ۱۹۶۰ به عنوان یک هواپیمای تهاجمی با قابلیت برخاست از باندهای کوتاه یا نامساعد و همچنین انجام ماموریت‌های ضربتی دوربرد و پرواز در ارتفاع بسیار پایین شکل گرفت.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی