امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۶۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
ادامه افاضات مشعشع اصولگرایان تازه آمده و جوان!

ما «گم نمی‌شویم بیرون» شما لطف کن بیا داخل!

نگاه تکبعدی، بدور از علم و آگاهی و به شدت تک قطبی که نه می خواهد و نمی تواند و نه تلاشی می کند که واقعیات جهان پیرامونی را ببینند، این تنزه طلبی باعث می شود که از رشد و اعتلای اقتصاد چین در عرصه جهانی تنها نظام تک حزبی و کمونیستی آن را ملکه ذهن کنی و بدان اشاره و تصریح بورزی!
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: ورود واژگان سخیف محاوره ای به ادبیات سیاسی از افاضات گاه و بیگاه و عجیب و غریب رئیس جمهوری وقت آغاز شد و حالا ادبیات احمدی نژادی بخشی از گفتار و رفتار طیفی شده که خود را اصولگرا می خوانند اما گویا هیچ التفات و اعتنایی به اصول ارزشی و اخلاقی و حتی مکتب سیاسی اسلاف خود ندارند.

به گزارش خرداد، چندی پیش بود که اظهارات یک مجری زن تلویزیون جنجال برانگیز شده و موجی از واکنش ها را در پی داشت، هنوز از شک این اظهارات بیرون نیامده بودیم که یک کاندیدای انتخابات از طیف موسوم به نیروهای انقلاب بادی بغبغب انداخته و صراحتا گفت که هر کسی که زیر 10 میلیون تومان در تهران درآمد داشته باشد، غیرت و جنم ندارد. بالاخره تئوریسین پر سر و صدا و جوان جویای نام اصولگرایان هم در اظهارات تازه و جالب توجه خود که بازتاب گسترده ای هم در فضای مجازی داشته، می گوید:«اعضای حزب کمونیست چین 80 میلیون نفرند و این 80 میلیون، یک میلیارد و 380 میلیون نفر را دارند مدیریت می‌کنند و گفته بودند تا سال 2020 یک نفر هم زیر خط فقر ندارند. می‌دانید چرا؟ چون حاکمیت، یگانه است... یا این حاکمیت را قبول دارید سلّمنا یا قبول ندارید برو گم‌شو بیرون.»

رائفی پور همان حرف زینب ابوطالبی را زده است، البته با چند تفاوت، ابوطالبی عذرخواهی کرد و گفت که منظورش چیز دیگر بوده و این سخنان را قبل از وقایع و اعتراضات اخیر گفته اما رائفی پور با سینه ستبر فرمان گم شدن می دهد و پشت این فرمان دهی هم ایده و تفکری دارد!

سیاست ورزی امر دم دستی و بدور از پر نسیب و اعتبار سال های نه چندان دور شده که افرادی چون رائفی پور به خود اجازه می دهند در قامت یک تئوریسین و نظریه پرداز به ایفای سخن و ابراز نظر بپردازند البته اما اینکه آنان چرا اینگونه سخن می گویند و با این تفرعن و تبختر فرمان حذف ناهمفکر و اخراج ناهمسو و غیر خودی می دهند، دقیقا به همان ایده نهفته در اظهارات رائفی پور باز می گردد.

نگاه تکبعدی، بدور از علم و آگاهی و به شدت تک قطبی که نه می خواهد و نمی تواند و نه تلاشی می کند که واقعیات جهان پیرامونی را ببینند، این تنزه طلبی باعث می شود که از رشد و اعتلای اقتصاد چین در عرصه جهانی تنها نظام تک حزبی و کمونیستی آن را ملکه ذهن کنی و بدان اشاره و تصریح بورزی!

حال آنکه اگر اندک اشراف و آگاهی دم دستی به روند طی شده چشم بادامی ها داشته باشی دقیقا این نکته را میدانی که پیشرفت اقتصاد چین درست از جایی آغاز شد که درهای اقتصاد را گشود، فضای اقتصادی را باز کرد و اتفاقا از لایه نگرش های ایدئولوژیک به مقوله اقتصاد بیرون زد نه آنکه تک حزبی گری مزیت پیشرفت و موتور رانش اقتصاد چین بود.

از آن جالب تر آنکه نظام جمهوری اسلامی ایران همانگونه که از اسمش بر می آید، نظامی متکی و متصل به آرای عمومی و اعمال جمهوریت جمهوری است و اگر هم نسخه ای بخواهی برای ایران بپیچی باید مد نظر داشته باشی که در کدام اتمسفر و کدام موقعیت پیرامونی سخن می گویی و ابراز فضل می کنی؟!

در ایرانی که 115 سال پیش از نظام سلطتنی یکه سالار و حکومت مطلقه برای نیل به مشروط گذشته و انقلاب اسلامی را در کارنامه خود دارد و پارلمان و جمهوری دارد و از همه مهم تر جهان بینی حاکم بر آن اسلامی است و در مقدمه قانون اساسی آن آمده است:«حکومت از دیدگاه اسلام، برخاسته از موضع طبقاتی و سلطه‌گری‌فردی یا گروهی نیست بلکه تبلور آرمان سیاسی ملتی همکیش وهمفکر است که به خود سازمان می‌دهد تا در روند تحول فکری وعقیدتی راه خود را به سوی هدف نهایی (حرکت به سوی الله) بگشاید»

در این مقال البته نیاز به توضیح واضحات و انتشار ده ها اصل مصرح قانون اساسی در باب حقوق ملت و نقد مطلق این نگاه تک حزبی و اتوریته حاکم بر آن نیست که البته شاید جناب رائفی پور فرصت خوانش قانون اساسی و تورق آن را هم نداشته اند و مشغول نطق تخصصی از اقتصاد تا سیاسیت و فرهنگ و ورزش بوده اند!

اما باید به آقای رائفی پور و دوستان همفکر ایشان توصیه کرد که به جای فرمان گم شدن به بیرون ما ملت ( البته مثل آنها ملت را در خودمان خلاصه نکرده و بهتر است بگوییم بخشی از ملت) که همسو با فکر و نظر و ایده های آن بزرگوران نیستند و خلاصه نکردن حاکمیت و انقلابی که متعلق به همه مردم است نه قشری خاص! این عزیزان کمی از آن برج عاج تفکر یکسو نگرانه خود پایین آمده و کمی تشریف بیاورند داخل! کمی به میان مردم بیایند، کمی با مردم حرف بزنند، کمی مطالعه خود را زیاد بفرماییند و کمی به جای کنکاش در فواید حکومت کمونیسیتی چین در باب مشروطه و آرمان های انقلاب و سخنان بزرگان و اندیشمندان تاریخ جمهوری اسلامی حداقل مطالعه بفرماییند!

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
0
0
اخوی مربوط به حزب کمونیست چینه. خوابی کلیپ کامل رو گوش کن
رحبم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
0
0
جرات دارید یکی ازگنده هاتون باهاش مناظره کنه انوقت واقعا گم میشید
ناشناس
Germany
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
0
0
ایشون جای مطهری و بهشتی و علامه جعفری نشستند و با فحاشی دارند از اسلام !!! و انقلاب !!!! دفاع می کنند ؟؟؟؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی